Kamu Personelleri Alımı! HMB Tam Olarak 871 kişiyi işe alacağız

Kamu Personelleri Alımı! HMB Tam Olarak 871 kişiyi işe alacağız
HMB Tam Olarak 871 kişiyi işe alacağız! Kamu Personelleri Alımı

Kamu Personelleri Alımı! HMB Tam Olarak 871 kişiyi işe alacağız

Hazine ve Maliye Bakanlığı 871 kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Detaylar, kontenjanlar ve alım şartları bu içerikte! Hazine ve Maliye Bakanlığı, kendi bünyesinde 871 kamu personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Resmî Gazete'nin son kararı ile farklı kadro pozisyonlarında alımların hem merkez hem de taşra teşkilatlarında yapılacağı bildirildi.

Merkez teşkilatta alım yapılacak pozisyonlar ve kontenjanlar. 14 hazine ve maliye müfettişi, 5 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 15 hazine ve maliye uzmanı, 194 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 257 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 daire tabibi.

Bu detaylara göre merkez teşkilatta toplamda 671 personel alımı yapılacak. Taşra teşkilatında alım yapılacak pozisyonlar. 60 mal müdürü, 30 dağıtıcı, 110 hizmetli. Buna göre taşra teşkilatında toplam 200 personel alımı gerçekleştirilecek.

Adayların, bu alım için KPSS puan şartını karşılaması gerekiyor. 2022 veya 2023'te ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar geçerli olup, adayların lisans seviyesinde en az 70 taban puanı almış olmaları gerekmekte.

Ek olarak, alınacak personeller için 657 sayılı devlet memurları kanununun belirttiği şartlar ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olma, 35 yaşını aşmamış olma, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olma ve kamu kuruluşlarından disiplin sebebiyle atılmamış olma şartları aranıyor.

Alım süreci ve başvuru şekli konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, güncel ilanlardan ve duyurulardan hızla haberdar olmak için belirtilen mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.