İBB Müfettiş Yardımcılığı Sınavla Alım Duyurusu! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIM

İBB Müfettiş Yardımcılığı Sınavla Alım Duyurusu! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIM
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIM! İBB Müfettiş Yardımcılığı Sınavla Alım Duyurusu

İBB Müfettiş Yardımcılığı Sınavla Alım Duyurusu! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIM

İzmir Büyükşehir Belediyesi Müfettiş Yardımcılığı sınav duyurusu, başvuru koşulları, sınav tarihleri ve değerlendirme kriterleri hakkında ayrıntılı bilgi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı, müfettiş yardımcılığı pozisyonları için yarışma sınavı düzenliyor. Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru için adayların aşağıdaki şartları taşıması gereklidir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

35 yaşını doldurmamış olmak. Hukuk, siyasal, işletme, iktisat ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak.

Başvurular, belirtilen tarihler arasında e-Devlet İzmir Büyükşehir Belediyesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı Platformu üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.
Yazılı sınav, çeşitli hukuk, ekonomi ve maliye konularını kapsayacak.

Adaylar, belirtilen konularda bilgi sahibi olmalı ve sınavda başarılı olabilmek için belirlenen not ortalamalarını yakalamalıdır.

Sözlü sınavda adaylar, genel kültür bilgisi, zekâ, muhakeme ve konuşma yetenekleri açısından değerlendirilecek. Sözlü sınavın yanı sıra yazılı sınav konuları da değerlendirme kriterleri arasında yer alacak.

Sınav sonuçları, belirtilen tarihler arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi web sayfasında ve Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın ilan panosunda duyurulacak. İtirazlar yazılı olarak Sınav Kurulu'na iletilmelidir.

Atamalar, başarı sıralamasına ve belirtilen diğer kriterlere göre gerçekleştirilecektir. Adaylar, sınav başarısını ve atama sürecini İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi web sitesi ve Kariyer Kapısı platformu üzerinden takip edebilir.

Bilgi almak için, İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı'nı ziyaret edebilir veya belirtilen telefon numaraları aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

Kaynak: isealimkariyerkapisi