İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMIDIR! Kadrolu Yeni Hemşire Pozisyonu için işe Alım

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMIDIR! Kadrolu Yeni Hemşire Pozisyonu için işe Alım
Kadrolu Yeni Hemşire Pozisyonu için işe Alım! İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMIDIR

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMIDIR! Kadrolu Yeni Hemşire Pozisyonu için işe Alım

Emniyet Genel Müdürlüğü Hemşire alımı başvuru şartları, sınav detayları ve süreç hakkında bilgi alın. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na uygun başvurular 10 Kasım 2023'e kadar alınacaktır.

T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği doğrultusunda, değişik illerde görevlendirilmek üzere Kadrolu statüde personel (Hemşire) alımı gerçekleştirecektir.

Başvurular 06.11.2023–10.11.2023 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden kabul edilecektir. Hemşirelik Lisans Bölümü mezunu olan adaylar, 2022 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almış olmalıdır.

Başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

Ayrıca, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmalı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nde belirtilen sağlık şartlarını karşılamalıdır.

Başvurular sadece E-Devlet üzerinden yapılacak olup, son başvuru tarihi 10.11.2023 Cuma günü saat 23:59’tur.

Başvuruların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması önemlidir. Sözlü ve/veya uygulamalı sınav için en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday çağrılacaktır.

Sınavda, adayların mesleki bilgi, genel yetenek, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu değerlendirilecektir. Sınav yerleri ve tarihleri Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinden duyurulacaktır.

Hemşire Alımı İçin Gerekenler: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Sözlü ve Uygulamalı Sınav, E-Devlet Başvuru, Sağlık Şartları, KPSS-P3 Puan Türü, Güvenlik Soruşturması, Mesleki Bilgi.

Başvurularınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yaparak, atanma sürecinde avantaj elde edebilirsiniz.

Kaynak: isealimkariyerkapisi