İÇİŞLERİ Emniyet Müdürlüğü! KADROLU YENİ ELEMAN ALIM İLANIDIR

İÇİŞLERİ Emniyet Müdürlüğü! KADROLU YENİ ELEMAN ALIM İLANIDIR
KADROLU YENİ ELEMAN ALIM İLANIDIR! İÇİŞLERİ Emniyet Müdürlüğü

İÇİŞLERİ Emniyet Müdürlüğü! KADROLU YENİ ELEMAN ALIM İLANIDIR

2023 Emniyet Genel Müdürlüğü Hemşire Alımı detaylarına dair bilgilendirme. Başvuru koşulları, tarihleri, sınav bilgileri ve diğer önemli detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatı için hemşire kadrosu alımları gerçekleştirecektir. Başvurular, belirtilen şartları taşıyan adaylar arasından seçilerek yapılacaktır.

Olumlu güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartlarını karşılamak. 2022 yılı KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

Yapılacak sınavlarda başarılı olmak. Seçilen adayların, Emniyet Teşkilatında en az 3 yıl çalışmaları gerektiğini not ederek tercih yapmaları.

Başvurular 06.11.2023 – 10.11.2023 tarihleri arasında alınacak. Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden "Kariyer Kapısından gerçekleştirebilirler.

Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. E-Devlet üzerinden belgelerin gelmemesi durumunda, belgelerin pdf veya jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir.

2022 yılı KPSS-P3 puanına göre belirlenecek sıralamada, alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday sınav için çağrılacaktır. Sınav yerleri, tarihleri ve diğer bilgilere "Kariyer Kapısı" üzerinden ulaşılabilecektir.

Adayların sınavda değerlendirileceği kriterler: Mesleki bilgi, özetleme yeteneği, genel kültür bilgisi, davranış uygunluğu ve özgüven.

Başarılı olan adaylar, KPSS ve sözlü/uygulamalı sınav puanlarının aritmetik ortalamasına göre sıralanacaktır.

Eşit puanlı adaylar arasında yaşı büyük olan öncelik kazanacaktır.

Seçilen adaylardan, belirli belgelerin yanı sıra sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması sonuçları istenecektir.

Adayların tüm süreç hakkında detaylı bilgi için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet adresini ziyaret etmeleri önerilir.

Kaynak: isealimkariyerkapisi