İFTAİYE, ZABITA Olarak 109 Kişiyi Yeni İşe Alım Yapacağız! BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI

İFTAİYE, ZABITA Olarak 109 Kişiyi Yeni İşe Alım Yapacağız! BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI
BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI! İFTAİYE, ZABITA Olarak 109 Kişiyi Yeni İşe Alım Yapacağız

İFTAİYE, ZABITA Olarak 109 Kişiyi Yeni İşe Alım Yapacağız! BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, lise mezunu bay ve bayan 109 kamu memuru alımı yapacak. Detayları içerikte bulabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, zabıta memuru ve itfaiye eri pozisyonları için toplam 109 memur alımı yapacağını açıkladı. Bu alımlar 69 itfaiye eri ve 40 zabıta memuru olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvurabilir? Belediye tarafından belirlenen genel şartlar şunlardır Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Belirli suçlardan mahkum olmamış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya gereken şartları taşımak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir sağlık durumunun olmamak. Daha önce çalıştığı kamu kurumlarından disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak.

Belirlenen boy ve kilo şartlarına uygun olmak. Sınav günü 30 yaşını doldurmamış olmak. Pozisyonlara göre özel şartlar itfaiye eri için.

İtfaiyecilik ve benzeri ön lisans programlarından mezun olma. Belirli sürücü belgesine sahip olma. 2022 KPSS puan şartı.

(B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Mahalli İdareler veya Yerel Yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun olmak. 2022 KPSS puan şartı. Başvurular 27 Kasım 2023'te başlayıp, 1 Aralık 2023'te sona erecek.

Adaylar başvurularını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü adresinden şahsen yapabilirler. Detaylı bilgi ve belgeler için Resmi Gazeteye göz atabilirsiniz.