İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI! 30 kişiyi yeni olarak İletişim Başkanlığına Alıyoruz

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI! 30 kişiyi yeni olarak İletişim Başkanlığına Alıyoruz
30 kişiyi yeni olarak İletişim Başkanlığına Alıyoruz! İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI! 30 kişiyi yeni olarak İletişim Başkanlığına Alıyoruz

İletişim Başkanlığı, 30 personel alımı için başvuru süreci ve sınav ücret detaylarını açıkladı. İşte merak edilenler. İletişim Başkanlığı, genişleyen kadrosunu güçlendirmek adına, KPSS şartı olmadan 30 personel alımı yapacağını duyurdu.

İlginç olan, bu alımların Türkiye'nin 81 ilinden kabul edileceği bilgisi. İşte bu büyük fırsatta yer almak isteyenler için detaylar. Bu büyük fırsattan yararlanmak isteyen adayların bazı özel şartları taşıması gerekiyor. Lisans düzeyinde eğitim: Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme, iktisat, iletişim, mühendislik (özellikle bilgisayar ve yazılım mühendisliği) bölümlerinden mezun olmak.

İstatistik, psikoloji, antropoloji, sosyoloji, halk bilimi veya insan ve toplum bilimi bölümlerinden mezuniyet tercih sebebidir. Ayrıca, alımlar GİH hizmet sınıfında 8. ve 9. derece kadrolarda gerçekleştirilecek. Başvurunuzu tamamladıktan sonra, sınav ücreti olarak belirlenen 240 TL'yi online sistem üzerinden ödemelisiniz.

Banka veya kredi kartınızla bu ödemeyi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı adaylar, sınav sonuçlarına göre belirlenerek işe alınacak. İletişim Başkanlığı, 16 Ekim 2023'te başlayan ve 27 Ekim 2023'te sona erecek başvuru sürecinde adayların başvurularını yalnızca elektronik ortamda kabul ediyor.

Başvurularınızı Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi üzerinden yapmalısınız. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacak.