İş İLANLARI MARMARA Üniversitesi! Sözleşmeli 71 Sözleşmeli İşçi İşe Alacak

İş İLANLARI MARMARA Üniversitesi! Sözleşmeli 71 Sözleşmeli İşçi İşe Alacak
Sözleşmeli 71 Sözleşmeli İşçi İşe Alacak İş İLANLARI MARMARA Üniversitesi

Marmara Üniversitesine 71 yeni sözleşmeli personel alımı başlatılmıştır.

Yeni işe alımla beraber sözleşmeli şekilde gerçekleşecek bu alımda Kpss puan türü olarak B ve 2022 yılında elde edilmiş Kpss puanları baz alınacaktır.

Yine bu alıma ilişkin alım esasları ise 657 sayılı kanun gereğince yerine getirilip söz konusu sözleşmeli personel alımları başlatılmış olacaktır.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünün işe alım konusunda başlattığı bu işçi alımı için baz alınan genel ve özel şartlar ise sizler için aşağıda belirtilmiştir.

GENEL ŞARTLAR

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

2- 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Başvurularda Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) Puanı, Ön lisans Mezunları için 2022 KPSS (P93) Puanı, Lise mezunları için 2022
KPSS (P94) Puanı esas alınacaktır.

3- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde

Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması

4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor
olmak

5- Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3. maddesi uyarınca arşiv araştırması/güvenlik soruşturması yapılacaktır.

Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.

II-MÜRACAAT İÇİN İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU YERİ
İlgililerin, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde https://basvuru.marmara.edu.tr/personel internet adresinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

III-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

a) İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek kazanan adayların listesi, atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek belgeler ve diğer hususlar https://pdb.marmara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Kazanan adayların adreslerine tebligat yapılmayacaktır.

b) İlan edilen boş pozisyon adedi kadar aday ataması yapılacaktır. Son adayların puanı eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

c) Atanmaya hak kazanıp süresi içinde başvurmayanlar ile ataması yapılmayan veya iptal edilen adayların yerine yedek listedeki adayların puan sıralamasına göre atamaları yapılacaktır.

ç) Arşiv araştırması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal
edilecektir.

Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talep etmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.