İş İlanları! MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVLI İLAN

İş İlanları! MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVLI İLAN
MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVLI İLAN İş İlanları

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın düzenlediği Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ile ilgili başvuru şartları, sınav tarihleri, değerlendirme süreci ve diğer önemli detaylar hakkında bilgi edinin. İşte 7 temel soru ve yanıtları.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı için yeni adaylar aramaktadır. Bu önemli sınav hakkında aklınıza takılan soruları aşağıdaki 7 soru ve yanıtlarıyla açıklığa kavuşturuyoruz:

1. Kimler Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına Başvurabilir?
Sağlık Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı'na katılmak isteyen adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

Genel Devlet Memurları Kanunu şartlarını karşılamak,
İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilen bir lisans programından mezun olmak,
35 yaşını geçmemek,

Geçerli KPSS sonuçlarına sahip olmak (en az 80 puan),
Adli sicil kaydında engel bir durumun bulunmaması,
Sağlık durumu itibariyle görev yapmaya uygun olmak.
2. Başvuru Nasıl Yapılmalıdır?

Başvurular, 18 Aralık 2023'ten itibaren 28 Aralık 2023'e kadar elektronik ortamda e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmelidir. Başvurunuzu yaparken denklik gösterir belgeyi de yüklemeyi unutmamalısınız.

3. Sınav Nasıl Değerlendirilecek?
Yarışma sınavına katılmak isteyen adaylar arasından KPSS puanı en yüksek olanlar öncelikli olarak çağrılacaktır. Daha sonra yazılı ve sözlü sınavlar üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

4. Sınav Tarihleri ve Yeri
Sınavlar, 28 Ocak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınavın ilk aşaması 28 Ocak 2024'te yapılacak, ikinci aşama ise 29 Ocak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

5. Sınava Giriş İçin Gereken Belgeler Nelerdir?
Sınava katılacak adaylar, sınav günü yanlarında nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi kimlik belgelerini bulundurmalıdır. Ayrıca, başvuru bilgilerinin çıktısını alarak sınav yerine getirmelidirler.

6. Sınav Hangi Konuları Kapsayacak?
Sınavda değerlendirilecek konu başlıkları şunlardır:

Hukuk
İktisat
Maliye
Muhasebe
Kompozisyon (genel, güncel ve sosyo-ekonomik konular)

7. Sonuçlar ve İtiraz Süreci
Sınav sonuçları Bakanlık ve Başkanlık internet sitelerinde duyurulacaktır.

Adaylar, sonuçlara itiraz etmek istediklerinde bu itirazları 5 iş günü içinde yapmalıdırlar.

Sağlık Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurularınızı eksiksiz ve zamanında yapmayı unutmamanız önemlidir! Bu fırsatı kaçırmayın.

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.