İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL ALIMI İÇİN! Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı

İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL ALIMI İÇİN! Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı
Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL ALIMI İÇİN

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ile ilgili tüm detayları öğrenin. Başvuru şartları, sınav tarihleri ve içerik hakkında bilgi edinin.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı tarafından düzenlenen Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Sınav Tarihi ve Yeri

Giriş sınavının yazılı aşaması 13-14 Ocak 2024 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Sınav, sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört ayrı oturumda yapılacaktır.

Sınavın yeri, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde olacaktır. (Adres: 25 Mart Mahallesi, İstiklal Caddesi No:7, 06200 Yenimahalle/ANKARA) Sınav tarihleri ve yerinde değişiklik olması durumunda resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Sınav Başvuru Şartları

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına başvurabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren belirli fakültelerden mezun olmak,

KPSSP48 puan türünden 80 ve üzeri puan almak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak,

Sağlık açısından görev yapmaya engel bir durumunun olmaması,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması.

Sınav Başvurusu

Başvurular 27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 08.30'dan, 8 Aralık 2023 Cuma günü saat 23.59'a kadar Kariyer Kapısı Platformu üzerinden veya e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru sırasında adayların mezuniyet bilgileri otomatik olarak sisteme işlenecektir. Başvuru formu doldurulurken son bir ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ve özgeçmiş sisteme yüklenmelidir.

Sınav Konuları ve Değerlendirme

Sınav, dört ayrı oturumda yapılacak olup aşağıdaki konuları içermektedir:

Maliye

İktisat

Hukuk

Muhasebe

Sınavın değerlendirilmesi yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalamasından oluşur. Başarılı sayılabilmek için her sınav konusundan en az 50 puan almak ve tüm sınav konularının ortalama notunun en az 70 puan olması gerekmektedir.

Sınav ile ilgili detaylı bilgilere Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ve Kariyer Kapısı Platformu'ndan ulaşabilirsiniz.

Başvuruları eksiksiz ve hatasız yapmak önemlidir, ayrıca sınav esnasında yasaklı eşya ve cihazları yanınızda bulundurmamaya dikkat ediniz.

Kaynak: kamuilan