İŞ İLANLARI Sağlık Bakanlığı MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI

İŞ İLANLARI Sağlık Bakanlığı MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI
Sağlık Bakanlığı MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI İŞ İLANLARI

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak Müfettiş Yardımcısı alımı hakkında başvuru tarihleri, şartlar ve süreç detayları. İşte ayrıntılar.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, 28 Ocak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak Müfettiş Yardımcısı alımı için başvuru sürecini başlattı. İşte bu önemli fırsatla ilgili detaylar:

Başvuru Şartları:

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya buna denk kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki lisans düzeyindeki öğretim kurumlarından mezun olmak.
01/01/1989 tarihinden sonra doğmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

Geçerliliği devam eden KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

Adli sicil kaydında engel olmamak.
Sağlık durumu itibarıyla görev ve yolculuk yapmaya uygun olmak.
Başvuru Süreci ve Belgeler:

Başvurular, 18 Aralık 2023'ten itibaren 28 Aralık 2023'e kadar e-Devlet - Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden yapılacak. Başvuru sırasında denklik gösterir belge gereklidir.

Sınav Konuları:

Sınav, hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve kompozisyon konularını içermektedir.

Değerlendirme:

Adaylar sınav konularındaki bilgi düzeyi, özetleme yeteneği, liyakati, temsil kabiliyeti, genel yetenek ve genel kültürleri gibi çeşitli özellikler üzerinden değerlendirilecektir. Başarı için en az 70 puan gereklidir.

Sonuçlar ve İtiraz:

Sınav sonuçları Sağlık Bakanlığı ve Başkanlık web sitelerinde ilan edilecektir. İtirazlar sınav sonuçlarının ilanından itibaren 5 iş günü içinde kabul edilecektir.

Başvuru için gereken tüm bilgi ve belgeler elektronik ortamda gönderilmelidir.

İlgilenen adayların başvuru sürecini takip etmeleri önemlidir.

Başvuru tarihlerine dikkat ederek şartları yerine getirip başvurularını tamamlamalılar. Bu fırsatı kaçırmayın!

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.