İŞ İLANLARI! Üniversitesi Rektörlüğü SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM

İŞ İLANLARI! Üniversitesi Rektörlüğü SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM
Üniversitesi Rektörlüğü SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İŞ İLANLARI

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü'nün 2022 sözleşmeli personel alımı hakkında başvuru şartları, süreç ve önemli detayları öğrenin. İşte ayrıntılı bilgi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesine göre Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca 2022 KPPS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşmeli personel alımı yapmaktadır.

İşte bu alım sürecine dair önemli soruların yanıtları: Başvuracak adaylarda aşağıdaki genel şartlar aranmaktadır: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Askerliğini yapmış, tecil ettirmiş ya da muaf olmak).

Büro Personeli için son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek. Başvuru yapılacak pozisyonlara göre özel şartlar da belirlenmiştir.

Büro Personeli için ilgili ön lisans programlarından mezun olmak. Destek Personeli için ilgili görevlerde taşıma, dağıtım ve temizlik hizmetlerini yerine getirebilecek niteliklere sahip olmak.

Lisans mezunu adaylar için herhangi bir lisans programından mezun olmak ve İngilizce bilgisini belgelemek.

2. Başvuru Süreci ve Tarihleri

Başvurular, e-devlet platformu üzerinden 01.12.2023 - 15.12.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Her aday sadece bir meslek koluna başvuru yapabilir.

3. Değerlendirme ve Sonuçlar

Başvuruları eksik veya uygun niteliklere sahip olmayan adayların başvuruları işleme alınmayacaktır.

Yerleştirme işlemi, genel şartları taşıyan adaylar arasından 2022 KPSS (B) grubu ilgili puan türü sıralamasına göre yapılacaktır.

Başarılı adayların isim listesi, ilan bitim tarihinden itibaren 7 iş günü içinde ilan edilecektir.

4. Özel Notlar

Sözleşmeli personel pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylar, belirtilen şartları yerine getirmezse sözleşmeleri feshedilecektir.

KPSS puanı yüksek olan adaylar, pozisyon için belirtilen genel şartları taşımadıkça değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış beyanda bulunan adaylar başvuruları geçersiz kabul edilecektir.

Hacettepe Üniversitesi 657/4-B sözleşmeli personel alımı hakkında daha fazla detay için resmi ilanları ve kurumun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.