İŞKUR TYP yeni işçi alımı! 196 kişiyi yeni işe yerleştireceğiz

İŞKUR TYP yeni işçi alımı! 196 kişiyi yeni işe yerleştireceğiz
196 kişiyi yeni işe yerleştireceğiz! İŞKUR TYP yeni işçi alımı

İŞKUR TYP yeni işçi alımı! 196 kişiyi yeni işe yerleştireceğiz

İŞKUR TYP yeni işçi alımı kapsamında İl Göç İdaresi 196 personel alacak. İŞKUR TYP yeni işçi alımı duyurusu, İl Göç İdaresi tarafından resmi olarak yayımlandı. Bu alım ile 196 kamu işçi pozisyonuna yeni personel istihdam edilmesi planlanıyor.

İlanın detaylarına göre, alımlarda en az ilkokul mezunu olan adayların başvuruları kabul edilirken, KPSS puan şartı aranmamaktadır.

Adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmaları, İlanın yayın tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmaları, Emekli olmamaları veya emeklilik hakkı kazanmamış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca, aylık gelir ortalamanızın 17 bin TL altında olması ve Sosyal Güvenlik Kurumlarından herhangi bir aylık almıyor olmanız gerekmektedir.

Başvurular, İŞKUR e-şube platformu üzerinden veya ALO-170 hattı aracılığıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir.

Aynı zamanda, adaylar doğrudan İŞKUR hizmet noktalarından da başvuruda bulunabilirler. Ancak, 23 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

İl Göç İdaresi bünyesinde işe alınacak personeller için belirlenen süreç, 25 Ekim 2023 tarihinde saat 10:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirilecek kura çekimi ile belirlenecektir.

Kura sonucunda başarılı olan adaylara istenilen belgeleri tamamlamaları için gerekli süre tanınacaktır.

İŞKUR TYP yeni işçi alımı hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için ilgili platformları ziyaret edebilirsiniz. Başvurularınızda başarılar dileriz!