Jandarma uzman erbaş alım sonuçlarını 69,400 aday bekleniyor! Sırada sınav var!

Jandarma uzman erbaş alım sonuçlarını 69,400 aday bekleniyor! Sırada sınav var!
Jandarma Genel Komutanlığı, 2024 yılı için 6,940 uzman erbaş alımı için başvuruların tamamlanmasının ardından, şimdi gözler sınavda…

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından istihdam edilmek üzere açılan 6,940 uzman erbaş alımı ilanı için gereken başvurular tamamlandı. İstenen sayıda gerçekleşen başvurunun ardından şimdi gözler sonuçlarda ve yapılacak olan sınavda.

Şimdi Geri Sayım Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen uzman erbaş alımı başvuruları, 6,940 kişilik kontenjan için tamamlandı. Şimdi adaylar sonuçları beklemeye başladılar. Kısa süre içerisinde ortaya çıkacak olan sonuç tablosuna göre adaylar, ilgili sınava giriş yapacaklar.

Kontenjanlar ve Branşlar Neler?

Bu uzman erbaş alımı kapsamında toplamda 6,612 jandarma uzman erbaşı, 2 at bakıcısı, 16 bot serdümeni, 200 sıhhiyeci, 100 muhabere uzman erbaşı ve 10 havacılık alt branşı uzman erbaşı için başvurular kabul edildi. Bu farklı branşlardaki uzman erbaş alımları, Jandarma Genel Komutanlığı'nın çeşitli ihtiyaçlarına cevap verme amacını taşıyor.

Toplam 69,400 Aday Sınav İçin Bekliyor!

toplam-69400-aday-sinav-icin-bekliyor.webp

Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından uygun görülen ve kontenjana girmeye hak kazanan toplam 69,400 aday, sınavlar için heyecanla bekliyor. Jandarma, bu adayları sınav tarihleri ve diğer detaylar hakkında en kısa sürede bilgilendirecek.

Adaylar, KPSS puanlarına göre öğrenim seviyelerine ve branşlarına göre sıralanacak. En yüksek KPSS puanına sahip adaydan başlayarak 10 katı kadar aday sınavlara çağrılacak. Boş kalan kontenjanlar, öğrenim seviyelerine göre bir alt seviyeye aktarılacak, ve en alt seviyede boş kalan kontenjan ise sırasıyla bir üst seviyeye aktarılacaktır.

Sonuçlar Nasıl Öğrenilecek?

Sonuçlar Jandarma tarafından duyurulduğunda, adaylar sonuçları başvuru yaptıkları yerde veya PTS'de "Sonuç Bilgileri" kısmından öğrenebilecekler.