KAMU DAİMİ ALIMLARINI BAŞLATTIK! Yeni İlk Defa Çalışacak kamu personeli alımıdır

KAMU DAİMİ ALIMLARINI BAŞLATTIK! Yeni İlk Defa Çalışacak kamu personeli alımıdır
Yeni İlk Defa Çalışacak kamu personeli alımıdır! KAMU DAİMİ ALIMLARINI BAŞLATTIK

KAMU DAİMİ ALIMLARINI BAŞLATTIK! Yeni İlk Defa Çalışacak kamu personeli alımıdır

Belediye Başkanlığı bünyesinde büro personeli alım süreci, kriterleri ve başvuru detayları hakkında bilgilendirici rehber. Belediye Başkanlığı, büro personeli alımı için yeni bir duyuru yayımladı.

Bu duyuruda, en az ilköğretim mezunu olmak üzere, lise, ön lisans ve lisans mezunlarına da kapıların açık olduğu belirtildi.

KPSS şartının bulunmadığı bu alımlarda, personel seçimi kura yöntemiyle gerçekleştirilecek. Yeni ilan kriterlerine göre, başvuruda bulunacak adayların 18 yaşını doldurmuş, fakat 36 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Adaylar için bir diğer önemli kriter, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmalarıdır. Kamu haklarından mahrum olmamak ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak da şartlar arasında.

Erkek adaylar içinse askerlik görevini tamamlamış olmak veya muaf olmak gerekiyor. Bu alımda, 26 Ekim 2023 tarihinde kura çekimi gerçekleştirilecek. Bu kura çekimi Aralık İlçesi Belediye toplantı salonunda 10:00'da başlayıp, 11:00'da sona erecek.

Sonuçlar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Aralık Belediye Başkanlığı'nın yayımladığı bu ilana başvurular 17 Ekim 2023'te başladı ve 23 Ekim 2023'te sona erecek.

Bu alımlar için başvurularınızı İŞKUR e-şube üzerinden online yapabileceğiniz gibi, ALO-170 hattını arayarak ya da şehrinizdeki İŞKUR hizmet noktalarından şahsen de gerçekleştirebilirsiniz. İlgili İŞKUR iş ilan numarası: 00007867036.