Kamu Kurumları 3.330 Memur Alımı İçin Başvuruları Açtı!

Kamu Kurumları 3.330 Memur Alımı İçin Başvuruları Açtı!
2023 yılı Ağustos ayında Türkiye genelinde kamu kurumları, 3.330 memur, işçi ve personel alımı için ilanlar yayımladı

Kamu Kurumları için Kamu kurumları, boş pozisyonları doldurarak çok sayıda istihdam sunuyor.

Ağustos ayı memur alımlarında KPSS puanıyla alımların yanı sıra, KPSS şartı olmayan bazı pozisyonlar da bulunuyor. Bu, farklı kariyer yollarını takip eden adaylara ve KPSS puanı ile ölçülemeyen yeteneklere sahip olanlara eşit fırsatlar sunma amacını yansıtıyor.

Çeşitli Kadrolarda Alım!

Alımların çeşitli pozisyonlarda ve sektörlerde gerçekleşeceği biliniyor. Sağlık, eğitim, hukuk, idari işler gibi birçok alanda uzmanlaşmış memurların kamu hizmetine katılımı sağlanacak. Aynı zamanda işçi pozisyonlarının da kamunun hizmetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmesine katkı sağlayacağı belirtiliyor.

3.330 Memur Alımı Şartları Neler?

Başvuru yapmak isteyen adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen niteliklere uygun olmaları gerekiyor. KPSS şartıyla yapılacak alımlarda, Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almak gereklidir. KPSS'siz alımlarda ise eğitim ve meslek deneyimi gibi özel şartlar aranabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, itfaiye eri pozisyonunda 20 kişi alacakken, Muş Valiliği güvenlik korucusu pozisyonunda 40 kişi alım yapacak. Dışişleri Bakanlığı da çeşitli pozisyonlarda toplam 50 kişi istihdam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.