KAMU İHALE KURUMU KAMU MEMURU ALIMI! İhale Uzman Yardımcısı Alacağız

KAMU İHALE KURUMU KAMU MEMURU ALIMI! İhale Uzman Yardımcısı Alacağız
İhale Uzman Yardımcısı Alacağız! KAMU İHALE KURUMU KAMU MEMURU ALIMI!

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı başvuru şartları ve süreci hakkında bilgi edinin. Sınavın aşamaları ve değerlendirme kriterleri.

Kamu İhale Kurumu (KİK), Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvuruları kabul etmeye başladı.

İşte başvuruda bulunmak için gereken şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımalısınız. En az 4 yıl süren bir yükseköğretim kurumundan mezun olmalısınız ve bu mezuniyetin kabul edilmiş denkliğe sahip olmalısınız.

Ocak 1988 tarihinden sonra doğmuş olmalısınız ve 35 yaşını doldurmamış olmalısınız. Sağlık açısından görevinizi yerine getirmenize engel bir durumunuz olmamalı.

2022 ve 2023 KPSS sınavlarında belirtilen puan türlerinden en az 70 puan almalısınız ve atama yapılacak kadro sayısının 20 katı aday arasına girmelisiniz. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya ertelenmiş olmalı veya askerlikle ilişkisi olmamalı.

Hizmetin gerektirdiği niteliklere sahip olmalı, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmalı, yoğun iş temposuna uyum sağlamalı ve takım çalışmasına yatkın olmalısınız. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında herhangi bir engel durumu bulunmamalı.

Gerekli Belgeler: Başvuru için gereken belgeler şunlardır: E-Devlet üzerinden alınan ve doğruluğu teyit edilebilen "Yükseköğretim Mezun Belgesi" veya diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

2022 veya 2023 KPSS sonuç belgesi. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge. Adli Sicil Kaydı Belgesi. Fotoğraf.

Başvurular 6 Kasım 2023'te başlayacak ve 17 Kasım 2023'te saat 23:59'a kadar elektronik olarak alınacaktır.

Başvurular şahsen veya posta yoluyla kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak için e-Devlet (Kamu İhale Kurumu - Kariyer Kapısı) veya Kariyer Kapısı web sitesini kullanabilirsiniz.

Yazılı sınav iki aşamadan oluşacaktır ve aşağıdaki gruplar için farklı konulardan sorular içerecektir: 1. ve 2. Grup: Kamu Hukuku Grubu, Özel Hukuk Grubu, İktisat Grubu, Maliye Grubu, İşletme ve Muhasebe Grubu.

3. Grup (İnşaat Mühendisliği) Sınav konuları, adayların fakülte / bölüm itibarıyla tercihlerine göre belirlenecektir.

Yazılı sınav notu 100 tam puan üzerinden verilir. Adayların başarılı sayılabilmesi için belirli bir puanı alması gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylar, sınav konularını kendi tercihlerine göre belirler ve bu konulardan en az 60 puan alarak toplamda 70 puan veya daha yüksek bir ortalamaya sahip olmalıdır.

Yazılı sınavı geçen adaylar arasından en yüksek puanı alan adaydan başlayarak, belirli bir sayıda aday sözlü sınava katılma hakkı kazanır. Sözlü sınavda adaylar, farklı değerlendirme kriterlerine tabi tutulur ve başarılı olabilmek için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almalıdır.

Adaylar yazılı ve sözlü sınavlarla ilgili itirazlarını sınav sonuçlarının duyurulmasını takip eden 5 iş günü içinde yapabilirler. İtirazlar belirli koşullara uygun olmalı ve belirli bir ücret karşılığında yapılmalıdır.

Sınav sonuçları adaylar tarafından Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntülenebilir. Atama, sınav sonuçlarına göre yapılır ve başarılı adaylar asil aday olarak atanırken, yedek adaylar da belirlenir.

Bu bilgilendirme, Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı hakkında temel bilgileri içermektedir.

Başvurular ve süreçle ilgili detayları resmi kaynaklardan takip etmek önemlidir. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.

Kaynak: kamuilan