KAMU PERSONELİ 2 BİN 665 KİŞİ! Kentsel Dönüşüm BAŞKANLIĞI ALIMI

KAMU PERSONELİ 2 BİN 665 KİŞİ! Kentsel Dönüşüm BAŞKANLIĞI ALIMI
Kentsel Dönüşüm BAŞKANLIĞI ALIMI! KAMU PERSONELİ 2 BİN 665 KİŞİ

KAMU PERSONELİ 2 BİN 665 KİŞİ! Kentsel Dönüşüm BAŞKANLIĞI ALIMI

Kentsel Dönüşüm Başkanlığına 2665 yeni kamu personeli ve memur alımının yapılacağı detaylarıyla açıklandı. Kentsel Dönüşüm alanında büyük bir adım atıldı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı yeni bir Kentsel Dönüşüm Başkanlığı oluşturuldu.

Başkanlık bünyesine tam 2665 yeni kamu personeli ve memur alınacağına dair bilgiler Resmi Gazete Kararnamesi'nde yer aldı. Peki, hangi branşlardan ne kadar personel alınacak? Alınacak Personelin Branş Dağılımları şöyledir.

Birçok farklı branştan alımlar yapılacak. İşte detaylar şu şekildedir. Genel Müdür, Müdür yardımcısı, Daire Başkanı, Şube Müdürü, A.P.K. uzmanı, çevre ve Şehircilik Uzmanı, uzman, şef, veri hazırlama ve kontrol işletmeni,

mühendis, mimar, şehir plancısı, tekniker, teknisyen, ekonomist, fizikçi, programcı, avukat, hizmetli, destek personeli, şehir ve bölge plancısı, bilgisayar işletmeni, memur, Matematikçi, şoför, büro personeli, idari büro görevlisi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kurulacak olan Kentsel Dönüşüm Başkanlığı hakkında önemli bilgiler verdi.

Özellikle İstanbul'a özel bir genel müdürlük oluşturulacağını, bir diğerinin Türkiye genelini kapsayacağını ve son genel müdürlüğün kaynak oluşturma görevini üstleneceğini ifade etti.

Bu bilgi, başkanlığın ne denli geniş bir yelpazede hizmet vereceğini gösteriyor. Bu adımlarla Kentsel Dönüşüm Başkanlığının, şehirlerimizin daha yaşanabilir hale gelmesi için önemli bir rol oynayacağına şüphe yok şeklinde belirtti.