Kamu Yeni İşçi Alımı 2.000 Kişi! TTK Yeni Kura İle İşe Alım

Kamu Yeni İşçi Alımı 2.000 Kişi! TTK Yeni Kura İle İşe Alım
TTK Yeni Kura İle İşe Alım! Kamu Yeni İşçi Alımı 2.000 Kişi

Kamu Yeni İşçi Alımı 2.000 Kişi! TTK Yeni Kura İle İşe Alım

Türkiye Taşkömürü, 3 farklı ilde 2 bin işçi alımı yapacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden başvurular alındı ve kura işlemi detayları bu haberde. Türkiye Taşkömürü, geçen haftalarda üç farklı bölgede 2 bin işçi istihdam etme kararını duyurmuştu.

Adayların büyük ilgi gösterdiği bu ilan, İŞKUR üzerinden duyuruldu ve başvurular alındı. Özellikle KPSS şartının aranmadığı bu alımlarda, kura yöntemiyle işe alınacak personel belirlenecek. Bu şehirlerin yanı sıra, kura işlemi için nihai listeler de kamuoyuyla paylaşıldı.

Zonguldak için henüz resmi bir bilgilendirme yapılmamışken, Bartın ve Karabük için kura tarihleri belirlendi. Bartın: 400 işçi alımı için kura işlemi, 20 Ekim 2023 tarihinde saat 14:00'te Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Karabük Yenice: 100 işçi alımı için kura işlemi, 20 Ekim 2023'te saat 16:00'da Karabük Yenişehir Merkez Spor Salonu'nda yapılacak. Noter huzurunda yapılacak olan bu kura çekimlerinin her iki ilde de adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor.