Kamuya işçi hem de 22 Bin TL maaşla! ÖĞRETMENEVİ ALIMA BAŞLADI MEB

Kamuya işçi hem de 22 Bin TL maaşla! ÖĞRETMENEVİ ALIMA BAŞLADI MEB
ÖĞRETMENEVİ ALIMA BAŞLADI MEB! Kamuya işçi hem de 22 Bin TL maaşla

Kamuya işçi hem de 22 Bin TL maaşla! ÖĞRETMENEVİ ALIMA BAŞLADI MEB

Millî Eğitim Bakanlığı, Öğretmenevinde 22 bin TL maaş ile deneyimsiz kamu işçi alımı için ilan yayımladı. Başvuru detayları ve şartları içeride. Millî Eğitim Bakanlığı, Öğretmenevi ve Akşam Sanatlar Okulu çatısı altında deneyimsiz kamu işçi alımı yapacak.

Bakanlık tarafından duyurulan ilanda, aşçı yardımcısı alımı yapılacağı belirtiliyor. Bu alım için en az ilkokul mezunu olanlar başvurabilecek. Adayların KPSS şartı aranmaksızın başvuru yapabileceği açıklandı.

Bu süreçte adayların sahip olmaları gereken belgeler ve şartlar şöyle sıralanıyor. 18 yaşını tamamlamış, fakat 45 yaşından büyük olmamak. Hijyen eğitim sertifikasına sahip olmak (Bakanlık onaylı).

Ustalık belgesine sahip olmak. Turizm ve otelcilik alanında eğitim almış olmak avantaj sağlayacak. Alım süreci, 30 Ekim 2023 tarihinde Karaman Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu tarafından gerçekleştirilecek kura ile belirlenecek.

Kura, belirtilen gün 14:00 ve 15:00 saatleri arasında yapılacak. Karaman bölgesinde gerçekleşecek bu alım için başvurular 18 Ekim 2023 tarihinde başlamıştır.

Adaylar, 23 Ekim 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlamalıdırlar. Başvurular; İŞKUR e-şube, ALO-170 hattı veya hizmet noktaları üzerinden gerçekleştirilebilir. İlan numarası olarak 00007871415 numarasını kullanabilirsiniz.