Kamuya Yeni Memur Alımı Başlattık! SERMAYE PİYASASINA 66 kişi ALIYORUZ

Kamuya Yeni Memur Alımı Başlattık! SERMAYE PİYASASINA 66 kişi ALIYORUZ
SERMAYE PİYASASINA 66 kişi ALIYORUZ! Kamuya Yeni Memur Alımı Başlattık

Kamuya Yeni Memur Alımı Başlattık! SERMAYE PİYASASINA 66 kişi ALIYORUZ

Sermaye Piyasası Kurulu 66 memur alımı hakkında detaylı bilgilendirmeler, başvuru tarihleri ve pozisyonlara dair şartlar bu içeriğimizde. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, farklı eğitim seviyelerinden 66 memur alımı için yeni bir duyuru yapıldı.

Bu alım, hem lise hem ön lisans hem de lisans mezunları için geçerli olacak. SPK'nın bu yeni alım süreciyle ilgili detaylarına göz atalım. Sermaye Piyasası Kurulu, 43 memur, 4 şoför, 8 koruma ve güvenlik memuru gibi genel idare hizmetleri kapsamındaki pozisyonlara alım yapmayı planlıyor.

Teknik hizmetler sınıfında ise 2 arşivci, 1 tekniker ve 4 teknisyen alınacak. Yardımcı Hizmetler sınıfında 4 Hizmetli personel alınacak. Memur pozisyonları için 35 yaş sınırı ve KPSSP3 en az 70 puan şartı bulunmaktadır.

Arşivci alımlarında, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden lisans mezuniyeti ve KPSSP3 en az 70 puan şartı gerekmektedir. Tekniker alımlarında ön lisans mezuniyeti, KPSSP93 en az 70 puan ve bazı grafik tasarım programlarına hakimiyet aranmaktadır.

Hizmetli alımlarında, ortaöğretim mezuniyeti ile KPSSP94 en az 60 puan şartı aranıyor. Koruma ve Güvenlik Memuru alımında ise, ön lisans mezuniyeti, özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve KPSSP93 en az 60 puan şartları bulunmaktadır.

Başvurular, 18 Ekim 2023 ile 01 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet platformu üzerinden yapılabilir. Seçim süreci ise sözlü sınavla gerçekleştirilecek. İlgili sınav duyuruları, bilgilendirmeler ve daha fazlası SPK'nın resmi web adresi ile Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu'nda yer alacak.