KAYMAKAM ADAYI İÇİŞLERİNE YENİ ALIM! 77 Kaymakam Adayı İşe Alınacak

KAYMAKAM ADAYI İÇİŞLERİNE YENİ ALIM! 77 Kaymakam Adayı İşe Alınacak
77 Kaymakam Adayı İşe Alınacak! KAYMAKAM ADAYI İÇİŞLERİNE YENİ ALIM

KAYMAKAM ADAYI İÇİŞLERİNE YENİ ALIM! 77 Kaymakam Adayı İşe Alınacak

İçişleri Bakanlığı, 77 kaymakam adayı alacak. Başvurular 20-30 Ekim 2023 tarihlerinde. Sınav 03 Aralık 2023'te. Tüm detaylar ve başvuru şartları makalemizde.

İçişleri Bakanlığı, Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı'nda görevlendirilmek üzere 77 kaymakam adayı alımı yapacak. Bu önemli göreve talip olacak adaylar için belirlenen başvuru şartları ve sınav detayları açıklandı. İşte merak edilen tüm detaylar:

Başvurular, 20-30 Ekim 2023 tarihleri arasında, bireysel olarak online veya seçilen başvuru merkezlerinden yapılacak. Başvuru için öncelikli şartlar şu şekilde sıralanıyor:

Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak.

Sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak.

Başvuru süreci ve şartlarına dair daha detaylı bilgilere İçişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaymakam adaylığı sınavı, 03 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ve zamanı ile ilgili detaylar şu şekilde.

Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda 120 soru bulunacak ve cevaplama süresi 165 dakika olacak.

Sınav konuları ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi gibi detaylar için ÖSYM'nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sınav ücreti, 20-31 Ekim 2023 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER bölümünden kredi kartı/banka kartı ile 450,00 TL olarak yatırılacak. Geç başvuru gününde ücret %50 artırımlı olarak 675,00 TL olacak.

Sınav hazırlık ve sonrasında gerçekleştirilecek mülakatlar, İçişleri Bakanlığı ve sınav hazırlık komisyonu tarafından düzenlenecek.

Adayların eğitim bilgileri, mülakat için istenen evraklarla birlikte değerlendirilecek ve mülakatlar sonucunda başarılı olan adaylar kaymakam adayı olarak göreve başlayacak.

İçişleri Bakanlığı'nın kaymakam adaylığı sınavı ile ilgili tüm detayları ve güncellemeleri takip etmek için resmi web sitesini ve ÖSYM'nin resmi web sitesini ziyaret edebilir, başvuru ve sınav süreci hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: isealimkariyerkapisi