KGM tam olarak 3.000 kişilik kamu işçisi alacak! KARA YOLLARI PERSONEL ALIMI

KGM tam olarak 3.000 kişilik kamu işçisi alacak! KARA YOLLARI PERSONEL ALIMI
KARA YOLLARI PERSONEL ALIMI! KGM tam olarak 3.000 kişilik kamu işçisi alacak

KGM tam olarak 3.000 kişilik kamu işçisi alacak! KARA YOLLARI PERSONEL ALIMI

Karayolları Genel Müdürlüğü, 3 bin işçi alım sürecinde son güncellemeleri paylaştı. İşte alıma dair tüm detaylar. Karayolu Genel Müdürlüğü, yakın zamanda 3 bin işçi alımı yapılacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu'nun resmi sitesi üzerinden başvurular alındı ve süreç başarıyla tamamlandı.

Alınacak personellerin belirlenmesinin ardından, bazı asil adaylara alternatif olarak yedek aday atamaları da gerçekleşti. 17 Ekim 2023 tarihli işçi alım duyurusuna göre, belirlenen asil adaylarla ilgili atama işlemleri duyuruldu.

Genel Müdürlük, hem merkezde hem de taşra teşkilatlarında istihdam edilecek işçilere dair duyuruları yayınladı. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarına bağlı olarak ikinci grup atama işlemlerinin de yakın zamanda yapılacağına dikkat çekildi.

Yapılan açıklamaların tebligat niteliği taşıdığı, başvuru sahiplerine ekstra bir tebligatın gönderilmeyeceği bilgisi paylaşıldı. Adaylar, sonuçlarını Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihi bilgileriyle öğrenebilecekler.

Başvuruda bulunan adaylar için bazı şartlar öne sürüldü. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alması gerekiyordu. Ayrıca kamu haklarından mahrum olmamak ve sabıka kaydının bulunmamak gibi şartlar da aranıyordu.

Karayolları Genel Müdürlüğü, alım sürecine dair güncellemeleri ve yeni ilanları düzenli olarak paylaşmaya devam edecektir. En güncel bilgilere ulaşabilmek için cep uygulamasını indirmeniz önerilir.