DENEYİMSİZ KPSS PUAN 50 kamu personel alımı! DİB işe alımıdır

DENEYİMSİZ KPSS PUAN 50 kamu personel alımı! DİB işe alımıdır
DİB işe alımıdır! DENEYİMSİZ KPSS PUAN 50 kamu personel alımı

DENEYİMSİZ KPSS PUAN 50 kamu personel alımı! DİB işe alımıdır

Diyanet İşleri Başkanlığı, deneyimsiz personel alımı için KPSS 50 puan şartıyla ilan yayımladı. Alınacak personeller ve başvuru detayları. Kamu Personel Alım Detayları Diyanet İşleri Başkanlığı, merkez teşkilatında 13 deneyimsiz personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Bu alımlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesi temel alınarak yapılacak. Adayların 2022 KPSS P-3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor. Alımın Başvuru Şartları Başvuruda bulunacak adaylar için belirtilen kriterler şunlardır.

Lisans mezunu olmak. Sözleşmeli personel olarak çalıştığı kurumda istenmeyen harekette bulunmamış olmak. Sözleşmesinin feshinden itibaren bir yılı aşmamış olmak. Başvuruların Süreci Başvurular 23 Ekim 2023 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacak ve 13 Kasım 2023'te sona erecektir.

Adayların başvurularını online olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Şahsen ya da posta ile başvurular kabul edilmeyecek. Personel Seçimi Seçim süreci, Ankara'da gerçekleştirilecek sözlü sınav sonuçlarına göre şekillenecek.

Adaylar, KPSS puan sıralamalarına göre sınava alınacak ve bu kadronun on katı kadar belirlenip sınava çağrılacak. Alınacak Personel Dağılımı Açıklanan ilana göre, alımlar özellikle mütercim tercüman kadrosunda gerçekleştirilecek.