KPSS'den 70 puanla Kültür ve Turizm Uzman yardımcılığı fırsatı!

KPSS'den 70 puanla Kültür ve Turizm Uzman yardımcılığı fırsatı!
KPSS'den 70 puanla Kültür ve Turizm Uzman yardımcılığı fırsatı!

Başvuru Koşulları

Sözlü sınava katılabilmek için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız,

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımalısınız.

  2. Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalısınız. (01/01/1988 ve sonrası doğumlu adaylar başvurabilir.)

  3. İlgili kadro şartlarına uygun olarak Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Mimarlık, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olmalısınız.

  4. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 ve 2023 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) belirli bir puanı almış olmalısınız. Bu puanlar farklı öğrenim dalları için geçerli olup, detayları ilan metninden öğrenebilirsiniz.

kpssden-70-puanla-kultur-ve-turizm-uzman-yardimciligi-firsati.jpg

Başvuru Süreci

Başvurular 02/10/2023-16/10/2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Adaylar, başvuru süreci ve sonuçları ile ilgili bilgilere Bakanlığın internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden ulaşabilirler.

Diğer Hususlar

Başvurudan göreve başlama sürecine kadar olan tüm aşamalarda adaylara bilgilendirme ve çağrılar, belirttikleri e-posta adreslerine ve Bakanlığın internet sitesi ile Kariyer Kapısı üzerinden yapılacaktır.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adaylar, haklarını kaybederler ve sınavı kazansalar dahi atamaları yapılmaz. Bu tür durumların sonradan ortaya çıkması halinde atamalar iptal edilir ve yasal işlem başlatılır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda uzman yardımcısı olarak görev almak isteyenler için büyük bir fırsat sunan bu alımı kaçırmamak için başvurularınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmayı unutmayın. Başarılar dileriz!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.