KYK 1453 Personel Alımı Başvuruları Bugün Bitiyor! Hemen Başvurun

KYK 1453 Personel Alımı Başvuruları Bugün Bitiyor! Hemen Başvurun
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı bulunan KYK yurtları için güncel sözleşmeli memur alımı için son günler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü, 81 ilde bulunan yurtları için güncel sözleşmeli memur alımı başvurularını sona erdiriyor. Kamu memur atama süreci ve ayrıntılarının hepsi haberimizde.

Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Personel Alımı!

kredi-yurtlar-genel-mudurlugu-personel-alimi.webp

Türkiye genelindeki Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü'nde bulunan yurtlar için, güncel olarak bin 453 kadro ile yurt yönetim memuru alımı başvuruları sona eriyor. Kamu personeli alımı sürecinde, il kontenjanları ve gerekli bilgilere bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamu Personel Alımı Genel Şartlar!

kamu-personel-alimi-genel-sartlar.jpg

Başvuru yapacak adayların, belirli genel şartları karşılamaları gerekmektedir. İstenen şartları yerine getiren adaylar gereken başvuruyu belirlenen tarihler içerisinde yapması gerekiyor.

  • Adayların, Devlet Memurları Kanunu'ndaki şartları taşıması,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Askerlikle ilişiği olmamak,
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,
  • Ayrıca, tüm mezuniyetlerde KPSS'den en az 60 ve üzeri puan almak,

Kamu Memur Alımı Nitelikleri Nelerdir?

kamu-memur-alimi-nitelikleri-nelerdir.jpg

Farklı bölümlerden mezun olan adaylar için çeşitli kontenjanlar bulunmaktadır. Bu kontenjanlara başvuracak adayların mezuniyetlerine uygun olmaları gerekiyor.

İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Ekonometri, İstatistik, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunları için 90 erkek, 120 kadın memur alımı kontenjanı bulunmaktadır.

İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi mezunları için 80 erkek, 110 kadın memur alımı kontenjanı bulunmaktadır.

Fotoğraf, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar, Grafik, Grafik Tasarım, Medya ve Görsel Sanatlar mezunları için 60 erkek, 100 kadın memur alımı kontenjanı bulunmaktadır.

Halkla İlişkiler, İletişim, İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema mezunları için 80 erkek, 110 kadın memur alımı kontenjanı bulunmaktadır.

Antrenörlük, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri mezunları için 80 erkek, 110 kadın memur alımı kontenjanı bulunmaktadır.

Türk Dili ve Edebiyatı, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya ve Tarih mezunları için 80 erkek, 120

GSB YURT YÖNETİM PERSONELİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Bu ilana başvurmak isteyen kişiler, 10 Ekim 2023 saat 17.00’ye kadar e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisicbikogovtr üzerinden başvurularını yapabilir.