KYK Yurtlarında Çalışacak 625 Personel Lazım Son Başvuru Tarihi Bugün! TYP Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Yurtlarında Çalışacak 625 Personel Lazım Son Başvuru Tarihi Bugün! TYP Başvurusu Nasıl Yapılır?
TYP kapsamında 8 kentimizde 625 personel alımı yapılacak. Son başvuru tarihi bugün. Peki, TYP başvurusu nasıl yapılıyor? Gelin resimlerle anlatalım.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TYP kapsamında personel alımına devam ediyor. İŞKUR Toplum Yararı Programları aracılığıyla duyurulan personel alım ilanlarında Sekiz Kentimizde 625 TYP personel Alımı yapılacağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TYP personel alımıyla KYK Yurtlarında çalıştırmak üzere işçi ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Bu doğrultuda ilanlar yayınlandı.

KYK Yurtlarında Çalışacak TYP Personeli Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 8 şehirdeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde işçi alacak. Alınacak personeller KYK Yurtlarında görev yapacak.

Bu kapsamda Yurtlarda istihdam edilecek 625 TYP Personel alımı ilan ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Geçici Madde 5 Kapsamında Personel Alımı Yapılacak!

GSB personel alımı duyurusunda, İŞKUR üzerinden Geçici Madde 5 kapsamında personel alacağını duyurdu.

Geçici Madde 5 Kapsamı Ne Anlama Geliyor?

Yayınlanan pozisyon için alımlar 9 ay süreli çalışma şeklinde yapılacak. Geçen gün yayınlanan resmi gazete kararıyla 6 aylık olan TYP Personel Alımları 9 aylık olarak belirlenmiştir.

GSB 625 TYP Personel Alımı Duyurusu Yayınlandı!

İŞKUR üzerinde yeni gelen duyuruya göre Eylül ayı için 8 Şehir ilan yayınlandı. Bu duyuruya göre toplamda 625 TYP personel alınacak. Personel Alımı yapılacak güncel şehir listesi şu şekilde;

TYP İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

typ-basvurusu-nasil-yapilir.jpg

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx bu linke tıkladıktan sonra başvuru yapmak istediğiniz ilan numarası ve ili birlikte yazmanız gerekmektedir. Ardından sol üstte yer alan arama tuşuna basınız.

  • Aksaray ili için 314522
  • Adana Seyhan ilçesi için 314524
  • Giresun ili için 314527
  • Burdur ili için 314576
  • Sakarya Serdivan için 314577
  • Denizli ili için 314528
  • Mersin Yenişehir için 314580
  • Diyarbakır Bağlar için 314579

TYP İşe Alım Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR Toplum Yararı Programları çerçevesinde istihdam edilecek personel için başvuru işlemleri 22 Ağustos 2023 tarihinde ilanların yayınlanmasıyla birlikte başladı.

TYP personel alımı için adayların 4 gün içinde başvurmaları gerekiyor ve son başvuru tarihi 5 Eylül 2023. Başvurular yalnızca aşağıdaki linkten İŞKUR sistemine giriş yapıp İş İlanı numarasını girerek yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.