Lise Mezunu MEB Personeli ALACAĞIZ! Kamuya Alımları Acilen Başlattık KPSS şartı yok

Lise Mezunu MEB Personeli ALACAĞIZ! Kamuya Alımları Acilen Başlattık KPSS şartı yok
Kamuya Alımları Acilen Başlattık KPSS şartı yok! Lise Mezunu MEB Personeli ALACAĞIZ

Lise Mezunu MEB Personeli ALACAĞIZ! Kamuya Alımları Acilen Başlattık KPSS şartı yok

Millî Eğitim Bakanlığı, 12 Ekim 2023'te KPSS'siz kamu işçi alımı yapılacağını duyurdu. İşte en az lise mezunu adaylar için detaylar ve başvuru bilgileri.

12 Ekim 2023'te MEB Tarafından KPSS'siz Kamu İşçi Alımı Detayları. Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Kitapları ve Döner Sermaye Müdürlüğü çatısı altında çalışacak beden işçisi kadrosu için 3 kişi almayı planladığını açıkladı.

Bu önemli haber, iş arayanlar için büyük bir fırsat olabilir. 18 yaşını tamamlamış olması, 41 yaşından gün almamış olması, En az lise mezunu olması (ön lisans ve lisans mezunları da kabul edilir), Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı sahibi olması,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, Olumlu bir arşiv ve güvenlik soruşturması sonucu olması, Sosyal Güvenlik Kurumlarından herhangi bir aylık almıyor olması gerekmektedir.

Erkek adaylar için ayrıca askerlik görevini tamamlamış olmaları ya da muafiyet belgesine sahip olmaları bekleniyor. Bu önemli iş ilanı, İzmir iş ilanları kategorisinde bulunmaktadır. Başvurular 12 Ekim 2023 tarihinde başlamış olup, 16 Ekim 2023 tarihi son başvuru tarihi olarak belirlenmiştir.

Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden online, telefonla ya da şahsen yapabilecektir. İlgili İŞKUR iş ilan numarası: 00007858181.

Eski hükümlü adayların da başvurabileceği bu ilanda, devlet güvenliğini tehdit eden suçlardan yargılanmamış olma şartı aranmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen adayların belirtilen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.