Lise ve Önlisans Mezunu 294 Memur Alımı Yapılacak! İşte Aranan Nitelikler

Lise ve Önlisans Mezunu 294 Memur Alımı Yapılacak! İşte Aranan Nitelikler
T.C. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, bünyesine 294 yeni memur alımı yapacağını açıkladı.

T.C. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, lisans, önlisans ve lise mezunu adaylar için çeşitli alanlarda memur alımı gerçekleştirecek. Yapılacak alım ile farklı pozisyonlarda çalıştırılmak üzere 294 kişi istihdam edilecek.

Üniversite Başvuru Şartları Neler?

Başvurular için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımanız gerekmektedir. Ayrıca akıl hastalığı, askerlikle ilişiği olmamak, sağlık sorunları bulunmamak ve KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak gerekmektedir.

Aranan Nitelikler Neler?

aranan-nitelikler-neler.webp

Başvurulan pozisyonlara göre farklı mezuniyet şartları bulunmaktadır. Örneğin, ofis personeli için önlisans mezunu olmak gerekebilir, destek personeli için ortaöğretim mezunu olmak yeterli olabilir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Başvurular, 16 Ekim ile 30 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, e-Devlet Kapısı veya "Kariyer Kapısı" internet adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Sözlü Sınav Yok!

Bu alımlarda sözlü sınav yapılmayacak; değerlendirme KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

Bu önemli memur alım ilanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için büyük bir fırsat sunmaktadır. Başvuruların belirtilen tarihler arasında eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması önemlidir.

Unvanlara ve mezuniyet şartlarına göre başvuru yapılması gereken pozisyonlar için gerekli niteliklere dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.