MEB 2023 Öğretmenler İçin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Düzenlemesi!

MEB 2023 Öğretmenler İçin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Düzenlemesi!
Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme talepleri için yeni bir adım attı.

7 - 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ve diğer nedenlere dayalı il içi ve iller arası yer değiştirme başvurularının sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarının ardından, ikinci yer değiştirme takvimi de kamuoyuna duyuruldu.

İkinci Tercih Başvuruları Ne Zaman?

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde öğretmenlere bir kez daha yer değiştirme hakkı verme taahhüdünün ardından, ikinci yer değiştirme takvimi yayımlandı. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, ikinci bir il içi ve iller arası yer değişikliği için başvurabilecekler. Başvurular 25-28 Ağustos tarihleri ​​arasında alınacak ve atamalar 29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Bakan Yusuf Tekin'in direktifleri uyarınca, 2023 yılı için geçerli olacak ikinci yer değiştirme sürecinde, resmî eğitim kurumlarında ihtiyaç duyulan tüm norm kadroları öğretmenlerin tercihine sunulacak.

İlk Başvurusu Onaylanan Ancak Yer Değiştirme Yapamayanlar için Fırsat

İkinci il içi ve iller arası yer değiştirme dönemi kapsamında, birinci aşama başvurusu onaylanmış fakat yer değiştirme işlemi tamamlanamamış öğretmenler de mazeretlerine dayalı olarak başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

MEB, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme taleplerini karşılamak için bu yeni dönemi başlattı.

Öğretmenler için önemli bir fırsat olan ikinci tercih dönemi, 25 Ağustos tarihinde başlayacak ve 28 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.