MEMUR ALIMI 5 KİŞİ! DHMİ yeni memur alımını başlattı

MEMUR ALIMI 5 KİŞİ! DHMİ yeni memur alımını başlattı
DHMİ yeni memur alımını başlattı! MEMUR ALIMI 5 KİŞİ

MEMUR ALIMI 5 KİŞİ! DHMİ yeni memur alımını başlattı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 5 memur alımı yapmaktadır. Başvuru süreci, gereksinimler ve detaylar bu yazıda bulabilirsiniz. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 5 memur alımı yapmak üzere harekete geçti. Alınacak personel için belirtilen kadro ve şartlara bağlı olarak 81 farklı şehirden başvuru alınacağı belirtildi.

Kamu personel alımı hakkında tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz. Alıma ilişkin bilgiler şöyledir. 2 kişi, üniversitelerin siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme veya iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu adaylar arasından seçilecek.

1 kişi, elektrik, elektronik, haberleşme veya elektrik elektronik mühendisliği bölümü mezunlarından. 1 kişi, inşaat mühendisliği bölümü mezunlarından. 1 kişi, makine mühendisliği bölümünden mezun olanlar arasından seçim yapılacak.

Şartlar ise şu şekilde. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na uygun olmaları gerekmektedir. 2022 veya 2023'te ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavına katılmış olmaları, KPSS'den P-48 veya P-3 puan türünde en az 80 taban puanı almış olmaları gerekmekte.

Adaylar, alınacak puan sıralamasına göre mülakata çağrılacaklar. Başvurular, 16 Ekim 2023 tarihinde başlamış olup, 27 Ekim 2023 tarihinde sona erecektir. Başvurular için DHMİ Kariyer Kapısı adresini ziyaret edebilirsiniz.