MEMUR VE VHKİ ALIMI! Kamu KPSS puan 50 ile Alım Yapacak

MEMUR VE VHKİ ALIMI! Kamu KPSS puan 50 ile Alım Yapacak
Kamu KPSS puan 50 ile Alım Yapacak! MEMUR VE VHKİ ALIMI

MEMUR VE VHKİ ALIMI! Kamu KPSS puan 50 ile Alım Yapacak

Kamu sektörü KPSS 50 puanla Memur ve VHKİ alımı yapacak. Kamu sektörü, Memur ve VHKİ Alımı için kapılarını aralıyor.

Resmî Gazete'nin duyurusuna göre, KPSS 50 taban puanı ile Memur ve VHKİ alımı gerçekleştirilecek.

Bu alım, kamu sektöründe yeni iş fırsatlarının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. İşe alınacak personellerin belirlenmesi ise kurum tarafından yapılacak mülakat sınavı ile şekillenecek.

Mezitli Belediye Başkanlığı da Memur ve VHKİ Alımı kervanına katılan kurumlar arasında. Resmî Gazete üzerinden yapılan duyuruya göre, kadın ve erkek adaylar arasından seçim yapılacak. Alım, 1 memur ve 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni pozisyonları için gerçekleştirilecek.

GİH hizmet sınıfında 8. ve 10. derecede kadro sağlanacak olup, alım detayları kamuoyu ile paylaşıldı.

Kamu Memur ve VHKİ Alımı için başvuru koşulları da belirlendi. Memur alımı için ön lisans mezunu olmak yeterliyken, veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı için ise Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden birinden lisans diplomasına sahip olmak gerekiyor.

KPSS puan şartı da Memur ve VHKİ Alımı için belirlendi. Memur adayları için P-93 puan türünde en az 50 puan, veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı için ise P-3 puan türünde en az 65 puan şartı aranıyor.

Başvurular, 28 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve 30 Kasım 2023 tarihine kadar Mezitli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek. Online başvuru ise maalesef mümkün olmayacak.

Memur ve VHKİ alımı için KPSS taban puanı: 50, Memur alımı için gereken minimum KPSS puanı: 50 (P-93 puan türünde)

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı için gereken minimum KPSS puanı: 65 (P-3 puan türünde) Başvuru başlangıç tarihi: 28 Kasım 2023 Başvuru bitiş tarihi: 30 Kasım 2023

Bu alım, kamu sektöründe kariyer yapmayı planlayanlar için önemli bir fırsatı beraberinde getiriyor.

Memur ve VHKİ Alımı, sektöre yeni yüzler kazandırmak adına atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.