METOROLOJİ KAMU PERSONELİ ALIMI YENİ! Sözleşmeli yeni işçiler alacağız

METOROLOJİ KAMU PERSONELİ ALIMI YENİ! Sözleşmeli yeni işçiler alacağız
Sözleşmeli yeni işçiler alacağız! METOROLOJİ KAMU PERSONELİ ALIMI YENİ!

METOROLOJİ KAMU PERSONELİ ALIMI YENİ! Sözleşmeli yeni işçiler alacağız

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2022-KPSS (B) grubu P93 ve P94 puan sıralamasına göre, yazılı ve sözlü sınav yapmadan 48 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte başvuru detayları ve gereksinimler.

Sözleşmeli yeni işçiler alacağız! METOROLOJİ KAMU PERSONELİ ALIMI YENİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı H2 Başlık: 2022-KPSS (B) Puanlarına Göre Sözleşmeli Personel Alımı Detayları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik 2022-KPSS (B) grubu P93 ve P94 puan sıralaması esas alınarak sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu alımla ilgili önemli detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Sağlık sorunu ve benzeri bir engeli bulunmamak. Erkek adaylar için askerlikle ilgili şartları sağlamak. Son başvuru tarihi (13/11/2023) itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak. Suç kaydına sahip olmamak. Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) İçin Özel Şartlar:

Ortaöğretim mezunu olmak. Daha önce temizlik işlerinde çalışmış olmak. 2022 KPSS-B puan türünden en az 60 puan almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
Destek Personeli (Şoför) İçin Özel Şartlar:

Ortaöğretim mezunu olmak. 2022 KPSS-B puan türünden en az 60 puan almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. 13/11/2023 tarihi itibarıyla 5 yıllık CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Güncel Psikoteknik Belgesi'ne sahip olmak. SRC3 veya SRC4 Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak. Karayolları Trafik Yönetmeliği'ne göre sürücü belgesine sahip olmak. Koruma Ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı) İçin Özel Şartlar:

Ön lisans programından mezun olmak. 2022 KPSS-B puan türünden en az 60 puan almış olmak.
Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Erkek olmak.

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesine uygun şartları taşımak. Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği'ne uygun sağlık şartlarına sahip olmak. Geçerliliği en az 6 ay süresi bulunan (silahlı) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15'ten fazla, 13'ten az olmaması.

Başvurular, 30/10/2023 - 13/11/2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak. Şahsen, kargo veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda gerekli belgeleri eksiksiz yüklemek adayların sorumluluğundadır. Yanlış veya eksik bilgi veren adaylar başvurularının değerlendirmeye alınmayacağını unutmamalıdır.

Yerleştirme işlemleri 2022 KPSS (B) puanlarına ve tercihlere göre yapılacak. Asil aday sayısının iki katı kadar yedek aday belirlenecektir. Eşit puan durumunda mezuniyet tarihi ve doğum tarihi önceliği belirleyecektir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu alım ilanında belirtilen şartları taşıyan ve başvurularını eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlayan adayları işe alacak. Başvurularınızı e-Devlet üzerinden zamanında yapmayı unutmayın ve şartları dikkatlice inceleyin.

Kaynak: İsealimkariyerkapisi