Millî Savunma Bakanlığı 15 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Millî Savunma Bakanlığı 15 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapıyor!
Millî Savunma Bakanlığı Ankara’da görevlendirmek üzere 15 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor.

Millî Savunma Bakanlığı, 20 Eylül 2023’de Resmi Gazete ilanı ile önemli bir kamu personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Millî Savunma Bakanlığı Başvuru Ayrıntıları Nelerdir?

Millî Savunma Bakanlığı başvuruları için adayların başvuruları 20 Eylül 2023 tarihinden başlayarak 1 Ekim 2023 saat 23.59'a kadar Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden yapılacak.

milli-savunma-bakanligi-15-yeni-kamu-personeli-alimi-yapiyor.webp

Başvuru yapacak adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birinden mezun olmak,

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından her bir kadro unvanı için belirtilen ilgili KPSS 70 puan türlerinden taban puanı almak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak,

Millî Savunma Bakanlığı başvuru süresi içerisinde başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri teslim etmek,

Millî Savunma Bakanlığı için bu ilan ile toplamda 15 kamu personeli alımı yapılacak. Yazılı sınav Milli Savunma Üniversitesi tarafından İstanbul'da yapılacak. Sınavı geçen adaylardan alınacak personeller Ankara’da görev yapacak.

Başvurularınızı tamamlamak için belirtilen tarih aralığını göz önünde bulundurarak Millî Savunma Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.