Öğretim Üyesi Kamu Görevli Alımı Yapacağız! TRABZON Üniversitesi

Öğretim Üyesi Kamu Görevli Alımı Yapacağız! TRABZON Üniversitesi
Trabzon Üniversitesi'nin 2023 öğretim üyesi alımı hakkındaki detaylar ve başvuru şartları. Başvuru tarihleri ve gereken belgeler.

Trabzon Üniversitesi, farklı birimlerine nitelikli öğretim üyeleri alımı gerçekleştirecek. İşte 2023 yılına ait Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı hakkında merak edilen detaylar ve başvuru şartları:

Öğretim Üyesi Olma Fırsatı!

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı ile ilgili fırsatları kaçırmayın! Üniversite, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak öğretim üyelerini kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Genel Şartlara Göz Atın

Başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları sağlamaları gerekmektedir.

Ayrıca 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin istediği şartlar da yerine getirilmelidir.

Dil Puanı Önemli

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların, YÖKDİL, YDS, KPDS veya ÜDS sınavlarından en az 65 veya buna denk bir yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Sınav ve Değerlendirmeler

Başvuranlar arasından seçilecek adaylar, Üniversitelerarası Kurul'un belirlediği değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Doçentlik kadrosuna başvuranlar, sözlü sınavın ardından doçentlik unvanını alabilmek için değerlendirilecektir.

Belgelerin Önemi

Başvuru yapacak adaylar için istenilen belgeler oldukça önemlidir. Profesör ve Doçent Kadroları için belirli belgelerin yanı sıra taşınabilir bellek veya CD ile bilimsel çalışmalara ait yayınlarını içeren dosyalar hazırlanmalıdır.

Doktor Öğretim Üyesi Kadroları için gerekli belgeler de ayrıca istenmektedir.

Son Başvuru Tarihi Unutulmasın

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı için son başvuru tarihi 8 Eylül 2023'tür. Başvuruların tamamlanması için bu tarih kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu benzersiz fırsatı kaçırmayın! Trabzon Üniversitesi, geleceğin öğretim üyelerini kadrosuna katmak için bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.