Personel Alımı 196 KİŞİYİ YENİ İŞE ALACAĞIZ! İçişleri BAKANLIĞI Göç İDARESİ

Personel Alımı 196 KİŞİYİ YENİ İŞE ALACAĞIZ! İçişleri BAKANLIĞI Göç İDARESİ
İçişleri BAKANLIĞI Göç İDARESİ! Personel Alımı 196 KİŞİYİ YENİ İŞE ALACAĞIZ

Personel Alımı 196 KİŞİYİ YENİ İŞE ALACAĞIZ! İçişleri BAKANLIĞI Göç İDARESİ

İçişleri Bakanlığı, 39 ilçede İŞKUR TYP ilanları kapsamında 196 işçi personel alımı yapacak. Başvurular 24 Ekim 2023'e kadar İŞKUR Portal Sistemi üzerinden yapılabilir.

İçişleri Bakanlığı, 39 farklı İstanbul ilçesindeki İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde 196 işçi personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) ilanları kapsamında gerçekleştirilecek olan bu alım, 31 Ekim 2023'ten itibaren başlayacak ve 30 Haziran 2024'e kadar sürecek. İlgililer için günlük çalışma saati 9 olarak belirlendi.

İlgilenen adaylar, İçişleri Bakanlığı İŞKUR TYP ilanlarına başvuruda bulunabilecekler ve başvurular, 24 Ekim 2023 tarihine kadar İŞKUR Portal Sistemi üzerinden bireysel üye girişi ile yapılabilecek.

Bireysel üye olmayan adaylar, İŞKUR Portal Sistemi'ne kayıt olarak başvuru sürecini başlatabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az ilkokul mezunu olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Emekli olmamak.

Başvuruların ardından, İçişleri Bakanlığı İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde, 25 Ekim 2023 tarihinde saat 10.00 ile 16.00 arasında liste yöntemi ile seçim yapılacak.

Seçim işlemleri, Hırka-İ Şerif Mahallesi, Adnan Menderes Blv. No:64, 34091 Fatih/İstanbul - 1. Kat 113 Numaralı Toplantı Odası'nda gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen bu işçi personel alımı, İstanbul'daki 39 farklı ilçede yaşayan ve iş arayan vatandaşlar için önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

İlgili tüm detaylara ve güncel İŞKUR TYP ilanlarına, İçişleri Bakanlığı ve İŞKUR'un resmi internet siteleri üzerinden ulaşılabilecek.