RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ TÜRK PERSONEL ALIMI! Sözleşmeli Sekreter Alımı Başlatılmıştır

RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ TÜRK PERSONEL ALIMI! Sözleşmeli Sekreter Alımı Başlatılmıştır
Sözleşmeli Sekreter Alımı Başlatılmıştır! RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ TÜRK PERSONEL ALIMI

RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ TÜRK PERSONEL ALIMI! Sözleşmeli Sekreter Alımı Başlatılmıştır

T.C. Rabat Büyükelçiliği'nin Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter pozisyonu için yapacağı sınavın detayları, başvuru kriterleri ve tarihleri hakkında bilgi edinin.

T.C. Rabat Büyükelçiliği, boş olan 1 sözleşmeli sekreter pozisyonu için sınavla personel alacaktır. Ancak sınav Rabat, Fas'ta yapılacak ve tüm seyahat işlemleri adayların sorumluluğunda olacaktır.

Başvuruda Aranan Nitelikler: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 41 yaşını aşmamış olmak.
Lise veya dengi okul mezunu olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis cezası almamış olmak.

Erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak. İyi iklim koşullarında çalışabilecek sağlığa sahip olmak. Fransızca ve Türkçeye hakim olmak ve bilgisayar kullanabilmek.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Detaylı CV, Pasaport örneği ve işlem görmüş sayfaları, Nüfus cüzdanı veya onaylı sureti, En son mezun olunan okul diploması, Erkekler için askerlik durum belgesi, Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.

Adaylar sınav için pasaport veya nüfus cüzdanını ibraz etmelidir.
Yazılı Yeterlilik Sınavı: 21 Kasım'da saat 09.00'da yapılacak. Konuları; Türkçe-Fransızca çeviri, Fransızcadan Türkçeye çeviri, Türkçe kompozisyon ve matematikten oluşacak.

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: 24 Kasım'da saat 09.00'da gerçekleştirilecek. Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi ve bilgisayar sınavı konularından oluşacaktır.

Başvuru Tarihi: 21 Ekim ile 7 Kasım arasında Dışişleri Bakanlığı'nın Kariyer Kapısı platformu üzerinden yapılmalıdır. Başvurularını tamamlayan adayların belgelerini 10 Kasım'a kadar T.C. Rabat Büyükelçiliği'ne ulaştırmaları gerekmektedir.

Sınav Yeri: Her iki sınav da T.C. Rabat Büyükelçiliği binasında, 7 Avenue Abdelkrim Benjelloun, 10010 Rabat adresinde yapılacaktır. Adayların sınav hakkında tüm bilgilere Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ulaşabileceğini belirtmek gerekir.

Kaynak: isealimkariyerkapisi