Resmi Gazetede duyuruldu! 2 bin işçi alımı yapılacak!

Resmi Gazetede duyuruldu! 2 bin işçi alımı yapılacak!
Resmi Gazetede duyuruldu! 2 bin işçi alımı yapılacak!

Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan İş Fırsatları

2 Bin Yeraltı İşçisi Aranıyor!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), yeraltı madenciliği sektöründe çalışmak üzere 2 bin daimi işçi alımı yapacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, TTK, Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde yeraltı "pano-ayak üretim işçisi" arayışında.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvurular için adayların belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Adaylar, başvuru tarihinden önceki gün itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmalı, en az ilkokul mezunu olmalı ve 32 yaşından büyük olmamalıdır. Ayrıca, başvurulan ilde ikamet etme şartı da aranmaktadır.

Kura Çekimi ile İşe Alım

TTK, işçi alımını noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile gerçekleştirecek. Kura sonucunda asıl olarak belirlenen adaylar işe alınacak. Ancak gerekli şartları sağlayamayan adayların yerine sırasıyla yedek adaylar çağrılacaktır.

resmi-gazetede-duyuruldu-2-bin-isci-alimi-yapilacak.jpg

Yeraltı Madencilik Sektörüne Destek

TTK'nın bu işçi alımı, yeraltı madencilik sektörünü desteklemeyi ve istihdamı artırmayı amaçlamaktadır. Kura çekimi, Zonguldak'ta 13 Ekim'de, Bartın ve Karabük'te ise 20 Ekim'de gerçekleştirilecektir.

Bu iş fırsatlarıyla TTK, çalışma hayatına katılmak isteyen adaylara önemli bir kapı açıyor. Başvuru yapacak olan adayların belirtilen şartları dikkatle incelemeleri ve başvuru sürecini takip etmeleri önemlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.