RESMİ GAZETEDE YAYINLADIK 9 kişiyi işe alıyoruz! TİHEK Personel Alımı

RESMİ GAZETEDE YAYINLADIK 9 kişiyi işe alıyoruz! TİHEK Personel Alımı
TİHEK Personel Alımı! RESMİ GAZETEDE YAYINLADIK 9 kişiyi işe alıyoruz

RESMİ GAZETEDE YAYINLADIK 9 kişiyi işe alıyoruz! TİHEK Personel Alımı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), 19 Ekim 2023'te 9 personel alımı yapacağını duyurdu. Detayları ve başvuru kriterleri bu içeriğimizde. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, ülkenin dört bir yanından personel alımı için kolları sıvadı.

Resmi Gazete üzerinden yayınlanan bilgilere göre, TİHEK bünyesinde tam 9 personel alımı yapılacak. Bu alımlar, geniş coğrafyadan, yani 81 şehirden kabul edilecek başvurularla gerçekleştirilecek.

TİHEK, alım yapacağı bu personeller için belirli öğrenim kriterleri belirledi. 4 personel için Hukuk Fakültesi mezunları, 4 personel için Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi mezunları, Son olarak 1 personel için İletişim Fakültesi mezunları arasından seçim yapacak. Bu seçimler, belirtilen bölümlerden lisans düzeyinde mezuniyetle sınırlı.

KPSS Puanının Önemi ve Taban Puan Şartı. KPSS'nin önemini bir kez daha hatırlatan TİHEK, alımlarda bu puanın belirleyici olacağını ifade etti. Adayların, belirtilen bölümler için gerekli olan KPSS taban puanlarına sahip olması gerekiyor.

Örneğin, Hukuk Fakültesi mezunları için P-94 puan türünden, Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi mezunları için P-29, P-30, P-34 veya P-35 puan türlerinden ve İletişim Fakültesi mezunları için P-3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şarttır.

Bu kriterlere uyan adayların başvurularını dikkatle yapmaları ve tüm şartları gözden geçirmeleri önerilir.