SAĞLIK PERSONELLERİ ALIMIDIR! Kamuda KPSS 50 puanıyla memur alacağız

SAĞLIK PERSONELLERİ ALIMIDIR! Kamuda KPSS 50 puanıyla memur alacağız
Kamuda KPSS 50 puanıyla memur alacağız! SAĞLIK PERSONELLERİ ALIMIDIR

SAĞLIK PERSONELLERİ ALIMIDIR! Kamuda KPSS 50 puanıyla memur alacağız

Belediye alım şartları ve başvuru tarihleri işte şu şekildedir. Resmî Gazete'nin 17 Ekim 2023 tarihli duyurusuna göre, KPSS 55 taban puanla kamuya sağlık personeli ve memur alımı yapılacaktır.

Bu alımlar 5 farklı alanda gerçekleşecek. Horasan Belediye Başkanlığı, kendi bünyesinde KPSS 55 puanla 7 farklı kadroda memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Önemli not olarak, başvuruların Türkiye'nin 81 şehrinden kabul edileceğini ve ikamet şartı olmadan yapılabileceğini belirtti.

Alım şartları şöyle. 1 Mimar: Lisans düzeyinde mimarlık bölümü mezunu olmalı. 1 Eğitmen: Kamu yönetimi, işletme ya da iktisat bölümünden lisans mezunu olmalı. 1 Tekniker: Ön lisans düzeyinde radyo-televizyon programcılığı ya da basın-yayıncılık bölümünden mezun olmalı.

1 Sağlık Teknikeri: Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programından mezun olmalı. 3 Mühendis: İnşaat ya da çevre mühendisliği bölümünden lisans mezunu olmalı. Adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış KPSS sınavına katılmış olmaları şarttır.

Başvuru yapılacak pozisyonlara göre belirlenen KPSS puan şartları bulunmaktadır. Örneğin; mimar pozisyonu için P-3 puan türünde 70, eğitmen pozisyonu için P-3 puan türünde 60 gerekmektedir.

Erzurum iş ilanları kapsamında yayımlanan bu ilanda, başvuruların 17-20 Ekim 2023 tarihleri arasında alınacağını belirtilmiştir.

Adaylar, Horasan Belediyesi'nin resmi internet adresi üzerinden ya da [email protected] adresine gönderilecektir. Şimdiden boş şanslar dileriz.