Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Personel Alımı Devam Ediyor! İşte Başvuru Detayı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Personel Alımı Devam Ediyor! İşte Başvuru Detayı
Sahil Güvenlik Komutanlığı, farklı branşlarda istihdam edilmek üzere toplamda 300 askeri personel alımı yapacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nca 300 kişilik askeri personel alımı yapılacak. İlana ilişkin geçerli olan son başvuru tarihleri ve diğer ayrıntılar ise bu haberimizin alt başlıklarında yerini alıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2023 yılı ikinci dönem uzman erbaş alımı başvurularını sürdürüyor. Alım yapılacak branşlar arasında 100 topçu, 30 telsizci, 40 muhafız, 50 motorcu, 30 elektrikçi, 35 şoför ve 15 kurbağa adam yer alıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Personel Alımı Başvurusu Detayları

sahil-guvenlik-komutanligi-300-uzman-erbas-personel-alimi-basvurusu-detaylari.jpg

Alımlar için geçerli olan başvurular 2 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14:00'te başlamış bulunuyor. Bu ilana ilişkin son başvuru tarihi ise; 12 Ekim 2023 Perşembe günü saat 14:00'te sona erecektir.

Başvuru Süresi Uzatılabilir!

Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısının istenen sayıya ulaşılamaması durumunda idare tarafından başvuru süresi tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. İlgili gelişmeleri sggovtr adresinden takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Başvurular sadece turkiyegovtr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Personel Alımı Başvuruları yapabilmek için adayların alttaki kriterleri yerine getirilmesi gerekiyor.

  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),
  • Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (02 Ekim 2018 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),
  • Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-17’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almış olmak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 300 uzman erbaş alımı için başvurular hızla devam ediyor. İlgilenen adaylar, başvuru tarihlerine ve şartlarına dikkat ederek başvurularını gerçekleştirebilirler.