Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı İlanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı İlanı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 3 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete aracılığıyla yeni bir memur alımı ilanı yayımladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 3 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete aracılığıyla 2021, 2022 ve 2023 yıllarındaki KPSS puanlarına sahip olan adayların başvurularını kabul edecek.

7 memur alımı olacak!

Bakanlık, kendi kadrosunda istihdam etmek üzere toplam 7 memur alımı yapacak. Bu alım süreci, Ankara ilinde gerçekleşecek olan sözlü ve yazılı olmak üzere iki aşamalı mülakat sınavı ile gerçekleşecektir. Başvuracak adaylar, ilan edilen şartları sağladıklarında ve başvuru sürecini başarıyla tamamladıklarında mülakata katılmaya hak kazanacaklardır.

Başvuruda bulunacak aday şartları!

  1. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmak ve kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak.
  2. Görev yapmaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak ve arşiv araştırması ile güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek.
  3. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle askerlik görevini yerine getirmiş olmak veya herhangi bir ilişkisinin bulunmamak.
  4. Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  5. Hukuk fakültelerinin en az 4 yıl süren bölümlerinden mezun olmak.
  6. 2023 yılı Ocak ayı itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak.
  7. 2021, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) P-4 veya P-5 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru Tarihleri 5 Eylül ile 15 Eylül 2023!

Başvurular 5 Eylül ile 15 Eylül 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvurularınızı e-Devlet aracılığıyla veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.