SAVUNMA SANAYİİ KAMU MEMURU ALIMI! Uzman yardımcılığı alımıdır yeni

SAVUNMA SANAYİİ KAMU MEMURU ALIMI! Uzman yardımcılığı alımıdır yeni
Uzman yardımcılığı alımıdır yeni! SAVUNMA SANAYİİ KAMU MEMURU ALIMI!

SAVUNMA SANAYİİ KAMU MEMURU ALIMI! Uzman yardımcılığı alımıdır yeni

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından düzenlenen Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvuru şartları ve detayları.

Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı İçin Şartlar Nelerdir?

Savunma Sanayii Başkanlığı, Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı için yeni personel alımı yapacak mı? İşte bu önemli sınav hakkında bilmeniz gereken her şey!

Sınav başvurusu yapacak adayların aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir: Genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren ilgili öğrenim bölümlerinden mezun olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

2022 ve 2023 KPSS sonuçlarına göre belirtilen puan türlerinden en az 85 puan almış olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak, Akıl hastalığı gibi engelleri bulunmamak.

Başvuru yaparken aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekmektedir: Özgeçmiş Son 6 aya ait vesikalık fotoğraf Diploma veya denklik belgesi İngilizce yeterliliğini gösteren belge (YDS/e-YDS veya eşdeğer kabul edilen bir sınav sonucu)

Giriş sınavı sözlü sınav şeklinde düzenlenmektedir. Adaylar, alan bilgisi, konuyu özetleme yeteneği, temsil kabiliyeti, özgüven, genel yetenek ve genel kültür gibi kriterlere göre değerlendirilirler.

Başarı için en az 70 puan almak gerekmektedir. Adaylar sıralamaya göre yerleştirilirler ve KPSS puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır. Başvuru sonuçları Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde ilan edilir.

Başvurular 30 Ekim - 13 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak. Giriş sınavı için başvuruları eksiksiz olarak tamamlayan adaylar, sınav sonuçlarını internet sitesinden takip edebilirler. Bu fırsatı kaçırmamak için başvuru şartlarını ve tarihlerini dikkatlice inceleyin.

Kaynak: İşkur