Sayıştay Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı! KAMUYA SAYIŞTAY GÖREVLİSİ ALIMI

Sayıştay Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı! KAMUYA SAYIŞTAY GÖREVLİSİ ALIMI
KAMUYA SAYIŞTAY GÖREVLİSİ ALIMI! Sayıştay Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı!

Sayıştay Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 9 sürekli işçi (Bakım ve Onarım Elemanı) alımı yapacak. İş başvurusu yapacak adayların taşıması gereken genel ve özel şartlar nelerdir?

Sayıştay Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı Genel Şartlar: Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Suçlardan mahkum olmamak (belirli suçlar hariç). Kamu kurumlarından ihraç edilmemiş olmak.

Kamu kurumlarının özel kanunlarına uygun şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (tecilli veya muaf olmak).

Emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda engel bulunmamak. Öncelik hakkına sahip olan adayların öncelik durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.

Sayıştay Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı Özel Şartlar: Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak. 30 yaşını doldurmamış olmak. İstenilen pozisyonun özel şartlarını karşılamak.

İlgili bölüm veya programdan mezun olmak ve gerekli belgelere sahip olmak. Vardiyalı ve dönüşümlü çalışmaya engel durumu bulunmamak. İlan tarihine kadar Ankara'da ikamet etmek.

Başvuru Şekli ve Tarihleri: Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 6/11/2023-10/11/2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilirler.

Kura İşlemi ve Sonuçları: Noter kurası sonuçları Sayıştay Başkanlığı internet sitesinde duyurulacaktır. Kura çekimi 22/11/2023 tarihinde noter huzurunda yapılacaktır.

Sözlü Sınav ve Sonuçları: Sözlü sınav sonuçları Sayıştay Başkanlığı internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınavda genel kültür, genel yetenek, iletişim becerileri ve mesleki bilgi değerlendirilecektir.

İtiraz ve Atama İşlemleri: Sınav sonuçlarına itirazlar 5 iş günü içinde yapılabilir. Atama için gereklilikleri taşımayan veya yanlış beyanda bulunan adaylar atanmayacaktır. Deneme Süresi: Atanmış işçiler için iki aylık deneme süresi uygulanacaktır.

Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılacak sürekli işçi alımına başvuruda bulunacak adayların yukarıda belirtilen şartları dikkate alarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru tarihlerini kaçırmamak önemlidir.

Kaynak: kamuilan