BAŞKONSOLOSLUĞA SEKRETER ALACAĞIZ! TC Rotterdam Başkonsolosluğu

BAŞKONSOLOSLUĞA SEKRETER ALACAĞIZ! TC Rotterdam Başkonsolosluğu
TC Rotterdam Başkonsolosluğu! BAŞKONSOLOSLUĞA SEKRETER ALACAĞIZ!

Rotterdam Türk Başkonsolosluğu'nda sekreter pozisyonları için sınav detayları. Yaş, eğitim ve dil bilgisi şartları içeren rehber.

Rotterdam Türk Konsolosluğu Sekreterlik Pozisyonları İçin Kapsamlı Sınav Rehberi

Rotterdam’da düzenlenecek olan T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu sekreter alım sınavı için geri sayım başladı.

Eğer siz de bu dinamik ve prestijli görev için yerinizi almak istiyorsanız, işte karşınızda tüm ayrıntılarıyla sınav duyurusu ve adaylarda aranan nitelikler:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma gerekliliği, 46 yaşını aşmama kriteri, Minimum lise mezuniyeti veya denkliği, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yüz kızartıcı suçlar hakkında aklanmış olmak,

Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için), Sağlık durumunun her türlü iklim koşulunda çalışmaya uygun olduğunu belgelendirmek, Hollandaca ve Türkçe'ye hakimiyet, İngilizce bilgisi artı bir avantaj,

Bilgisayar kullanım becerileri.

Sınav için Gerekli Belgeler ve Başvuru Süreci

Adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirirken özgeçmiş, pasaport, nüfus cüzdanı, renkli vesikalık fotoğraf, mezuniyet diploması ve varsa askerlik belgeleri gibi belgeleri sisteme yüklemelidirler.

İşte başvuru için istenen detaylar ve tarihler: Başvuru süreci: 30 Ekim - 17 Kasım 2023, Belgelerin teslimi için son tarih: 24 Kasım 2023, Başvuruların şahsen veya postayla ulaştırılması gerekmektedir.

Yazılı ve Sözlü Sınav Detayları

Yazılı yeterlilik sınavı ve sözlü ile uygulamalı sınav tarihleri, başarıyla geçilmesi gereken aşamalar ve konular, adayların bilgi ve becerilerini değerlendirmek için titizlikle hazırlanmıştır.

Sınavlarla ilgili önemli bilgiler: Yazılı Sınav: 30 Kasım 2023, Yazılı Sınav Konuları: Çeviri, kompozisyon ve matematik testleri, Sözlü/Uygulamalı Sınav: 7 Aralık 2023.

Rotterdam’daki bu fırsat, kariyer kapısı aralayan herkes için mükemmel bir adım olabilir. Belgelerinizi hazırlayın, dil bilginizi ve bilgisayar becerilerinizi gözden geçirin ve konsoloslukta bir kariyer için bu yolculuğa hazır olun. Sınava hazırlık sürecinizde başarılar dileriz!

Kaynak: kamuilan