SGK 1392 sözleşmeli personel alıyor! İşte kadroya dair ayrıntılar

SGK 1392 sözleşmeli personel alıyor! İşte kadroya dair ayrıntılar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bugün yaptığı açıklama ile Sosyal Güvenlik Kurumu'na personel alımını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu'na personel alımı ile ilgili önemli bir istihdam hamlesinde bulundu. Bakan Işıkhan, SGK bünyesine toplamda 1392 sözleşmeli personel alınacağını açıkladı.

Bakan Işıkhan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SGK'nın ihtiyaçları doğrultusunda alınacak personelin dağılımı da belirtildi. Bu kapsamda toplamda 1231 büro personeli, 130 destek personeli, 27 koruma güvenlik görevlisi ve 4 teknisyen şeklinde SGK'ya katılım sağlayacak.

SGK 1392 sözleşmeli personel başvuru tarihleri neler?

sgk-1392-sozlesmeli-personel-basvuru-tarihleri-neler.webp

Başvuru için adaylar ise 5 ila 11 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuruların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi sistemini kullanarak yapılacağı bildirildi.

Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada yeni personel alımıyla ilgili şunları söyledi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ailesine katılacak olan yeni mesai arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun. Bu alımlarla SGK'nın hizmet kalitesini artırmayı ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçlıyoruz."

Adaylar, başvuru detayları ve süreci hakkında güncel bilgilere ulaşmak için ÖSYM sistemini takip edebilirler.

İstihdamın artırılması ve kamu hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulması amacıyla atılan önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. SGK'ya yapılacak bu yeni personel alımı, işsizlik oranlarının düşürülmesine ve sosyal güvenlik hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacaktır.