Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Denetleme Kurumu İŞE ALIM! UZMAN ALIMI

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Denetleme Kurumu İŞE ALIM! UZMAN ALIMI
UZMAN ALIMI! Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Denetleme Kurumu İŞE ALIM!

Sigortacılık Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı hakkında detaylı bilgiler. Başvuru şartları, tarihleri ve sınav aşamaları.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, İstanbul'da istihdam edilmek üzere 20 Sigortacılık Uzman Yardımcısı alacaktır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek.

Sınav İle İlgili Detaylar

Giriş sınavının yazılı aşamasına atama yapılacak kadro sayısının 20 katı aday çağrılacak. Başvurular 06 Kasım 2023 tarihinde başlayıp, 20 Kasım 2023 tarihinde sona erecek.

Başvuruları e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım üzerinden yapabilirsiniz. Adaylar sadece bir alana başvuru yapabilir. Yazılı sınav 100 üzerinden değerlendirilecek ve başarılı olmak için en az 70 puan almak gerekiyor.

Yazılı sınav sonucunda en yüksek puandan başlayarak atama yapılacak kadronun dört katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sınav Konuları

Aktüerya Alanı Genel Ekonomi ve Genel Finans Bilgisi Genel Matematik ve Doğrusal Cebi Olasılık Hesaplamaları ve İstatistik

Bilişim Alanı

Temel bilgisayar programlama ve algoritma geliştirme Bilişim teknolojilerinde temel kavramlar Yazılım mühendisliği, veri tabanı yönetim sistemleri Bilgisayar ağları ve internet, bilgi güvenliği, işletim sistemleri Yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon

Sonuçlar ve İtiraz

Sınav sonuçları resmi internet sitesinden duyurulacak. İtirazlar sonuçların açıklanmasını takip eden yedi iş günü içerisinde yazılı olarak yapılabilir.

Başvuru yapmak ve daha fazla bilgi almak için SEDİK resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. E-posta iletişimi için: [email protected].

Kaynak: kamuilan