Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım! TC DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞU personel Alımı

Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım! TC DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞU personel Alımı
TC DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞU personel Alımı! Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım

Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım! TC DEVENTER BAŞKONSOLOSLUĞU personel Alımı

T.C. Deventer Başkonsolosluğu, sözleşmeli sekreter pozisyonu için Türk uyruklu adaylar arasında sınav düzenliyor. Sınavın ayrıntıları, başvuru prosedürü ve gereklilikler bu yazıda açıklanıyor.

T.C. Deventer Başkonsolosluğu, Hollanda'da yer alan ofisinde müsait olan bir sözleşmeli sekreter pozisyonu için Türk uyruklu adaylar arasında bir sınav düzenliyor.

Sınav, Deventer şehrinde gerçekleştirilecek ve adaylar pasaport, vize ve seyahat düzenlemelerini bireysel olarak yapacaklar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 41 yaş altı olmak, En az lise mezunu olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Herhangi bir ağır ceza alıp almamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak.

Sağlık durumunun her türlü görevi yerine getirmeye uygun olduğunu belgelemek, İngilizce ve Türkçeyi çok iyi bilmek, Bilgisayar kullanabilmek.

Özgeçmiş, Pasaport örneği, Nüfus cüzdanı aslı veya onaylı kopyası, Mezuniyet belgesi, Erkek adaylar için askerlik belgesi, Son 6 ay içinde çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf.

Adaylar, sınav günü pasaport veya nüfus cüzdanı asıllarını ibraz etmelidirler. 17 Kasım 2023 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek yazılı sınavda adaylar Türkçe ve İngilizce çeviri, Türkçe kompozisyon ve Matematik konularından test edilecektir.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, 24 Kasım 2023 tarihinde saat 10.00'da sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılmaya hak kazanacaklardır.

Sözlü sınavda Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi konuları; uygulamalı sınavda ise Daktilo (Bilgisayar) kullanımı konuları değerlendirilecektir.

Başvurular, 17 Ekim 2023 ve 3 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı'nın Kariyer Kapısı bölümünden yapılabilecektir.

Adaylar, başvurularını online tamamlamanın yanı sıra, belirtilen belgelerin asıllarını veya onaylı kopyalarını en geç 10 Kasım 2023 tarihine kadar T.C. Deventer Başkonsolosluğu'na ulaştırmalıdırlar.

Başvurularını tamamlayan adaylar, sınav tarihleri ve diğer detaylar hakkında bilgilendirileceklerdir.

Başvuruların ve sınav sürecinin düzgün bir şekilde tamamlanması, adayların Hollanda'daki sözleşmeli sekreter pozisyonu için başvurabilmesi için kritik öneme sahiptir.

Kaynak: isealimkariyerkapisi