SPK YENİ İŞE ALIM! Tekniker Arşivci Memur Teknisyen Güvenlik Koruma ALIMIDIR

SPK YENİ İŞE ALIM! Tekniker Arşivci Memur Teknisyen Güvenlik Koruma ALIMIDIR
Tekniker Arşivci Memur Teknisyen Güvenlik Koruma ALIMIDIR! SPK YENİ İŞE ALIM

SPK YENİ İŞE ALIM! Tekniker Arşivci Memur Teknisyen Güvenlik Koruma ALIMIDIR

2023 Sermaye Piyasası Kurulu için Memur, Tekniker, Şoför ve diğer pozisyonlarda alımlar yapılmaktadır. Başvuru şartları, tarihler ve diğer detaylar bu içerikte bulunmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu, 2023 yılında çeşitli pozisyonlarda yeni personel alımları için adayların başvurularını bekliyor. Peki bu alımlar hangi pozisyonları kapsıyor ve başvuru koşulları nelerdir?

Aranan Pozisyonlar ve Kadro Sayıları: Genel İdare Hizmetleri: 43 Memur, Koruma ve Güvenlik: 8 Memur, 4 Şoför, Teknik Hizmetler: 1 Tekniker, 2 Arşivci, 4 Teknisyen, Yardımcı Hizmetler: 4 Hizmetli.

Bu kadrolar için belirlenen sayıda adayın seçimi yapılacak olan bir giriş sınavı ile gerçekleşecek.

Genel Başvuru Şartları : 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesini taşımak, 2023 yılında belirli yaş sınırlarının altında olmak.

(Pozisyona göre değişkenlik göstermektedir), Görevini engelleyecek sağlık sorununun olmamak, ÖSYM tarafından yapılan 2022 KPSS sınavına katılmış olmak Ve diğer genel başvuru koşullar.

Başvuru süreci 18 Ekim 2023'te başlayıp 1 Kasım 2023'te sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı platformu üzerinden gerçekleştirebilirler.

Yapılacak sınav iki aşamalıdır. İlk aşama, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak kabul edilirken, ikinci aşama sözlü sınav şeklinde gerçekleştirilir.

Sözlü sınavın içeriği; T.C. Anayasası, Atatürk İlkeleri, Türkçe ve Dil Bilgisi, 657 sayılı kanun ve pozisyonla ilgili mesleki bilgiler üzerinedir.

Sınav sonuçları ve değerlendirmeleri, başvuruda bulunan adayların sözlü sınav puanı ile KPSS puanlarının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır.

Başarılı olan adayların listesi, Sermaye Piyasası Kurulu'nun resmi internet sitesi ve Kariyer Kapısı platformunda ilan edilir.

Başvuruda bulunacak tüm adaylara başarılar dileriz. Unutmayın, tüm süreç ve detaylar için Sermaye Piyasası Kurulu'nun resmi web sitesini takip ediniz.

Kaynak: isealimkariyerkapisi