Tarım ve Orman Bakanlığı! LİSE MEZUNU YENİ ALIMLAR KAMU İŞÇİ ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı! LİSE MEZUNU YENİ ALIMLAR KAMU İŞÇİ ALIMI
LİSE MEZUNU YENİ ALIMLAR KAMU İŞÇİ ALIMI! Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı! LİSE MEZUNU YENİ ALIMLAR KAMU İŞÇİ ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı, lise mezunu işçi alımı duyurusu yaptı. 2828 kanun kapsamında, belirlenen şehirlerde alımlar gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, farklı birimlerinde istihdam edilmek üzere lise, ön lisans ve lisans mezunu işçi alımı ilanını yayımladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile koordinasyon halinde 2828 Kanun kapsamında gerçekleştirilecek bu alımlarla ilgili detaylar belirlendi. Lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar. 2828 Kanun kapsamında işçi alımı yapılacaktır.

Islak imzalı beyan formu, sağlık durumu beyan dilekçesi, mal beyannamesi, 6 adet fotoğraf, askerlik durumu belgesi (erkek adaylar için), ulusal elektronik tebligat adres belgesi ve mezuniyet belgesi.

Çorum, Elâzığ, Erzurum, İzmir, Kastamonu (iki kere belirtilmiş, tek bir kere alındı), Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Osmaniye, Ankara, Bilecik ve Düzce'de işçi alımı gerçekleştirilecek. Seçilen şehirlerdeki tüm ilçelerde görevlendirmeler yapılacak.

Başarılı adayların yukarıda belirtilen belgeleri en geç 27 Ekim 2023 tarihine kadar Tarım ve Orman Bakanlığı'na posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Bu alım, adayların eğitim seviyelerine ve uzmanlık alanlarına göre belirlenen kriterlere göre yapılacaktır. Tüm detaylar ve başvuru koşulları Bakanlığın resmi web sitesinde bulunmaktadır.