Tarım ve Orman Bakanlığı! 12 UVANLA MEMUR ALIMLARI BAŞLATTIK

Tarım ve Orman Bakanlığı! 12 UVANLA MEMUR ALIMLARI BAŞLATTIK
12 UVANLA MEMUR ALIMLARI BAŞLATTIK! Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı! 12 UVANLA MEMUR ALIMLARI BAŞLATTIK

Tarım ve Orman Bakanlığı 12 farklı unvanda memur alımı duyurdu. KPSS’li ve KPSS’siz kategorilerde alım detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni bir iş fırsatı! Tarım ve Orman Bakanlığı, 12 farklı unvanda memur alımı için ilan yayımladı. Bu alımlar KPSS’li ve KPSS’siz kategorilerde olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilecek. Bakanlık, bu alımların 13 Ekim 2023 tarihinden itibaren kabul edileceğini açıkladı.

Bakanlık, 21 yeni memur alımı yapmayı planlıyor ve bu alımlar, Bakanlık bünyesinde farklı kadro ve pozisyonlarda gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilana göre, bu alımlar 4/B sözleşme kapsamında yapılacak.

Bilgi Teknoloji Genel Müdürlüğü, ilanla ilgili detayları paylaştı. Buna göre, başvuruların 81 farklı şehirden kabul edileceği ve ikamet şartının aranmayacağı belirtildi.

13 Ekim 2023 tarihinde başlayacak olan başvuru süreci, 29 Ekim 2023 tarihinde sona erecek. Adayların başvurularını sadece Bakanlığın resmi kariyer sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Şahsen ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Bakanlık, işe alım sürecini mülakat sonuçlarına göre belirleyecek. 2022 veya 2023 KPSS sınavı P-3 puan türü baz alınarak, adayların sınav sonuçlarına göre seçimi yapılacak. YDS sınav sonuçları da bu alımda dikkate alınacak kriterler arasında.

Başvuruda bulunacak adayların lisans seviyesinde mühendislik veya teknoloji fakültesi mezunu olmaları gerekmekte.

Özellikle elektrik, elektronik, yazılım, bilgisayar, endüstri mühendisliği veya elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olanlara öncelik tanınacak. Ayrıca, matematik, istatistik ve fizik bölümü mezunları da bu alıma başvurabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı hakkında daha fazla bilgi için resmi kariyer platformunu ziyaret edebilirsiniz. Başvurularınızda başarılar dileriz!